ASUS P4PE - Brak dźwięku po zainstalowaniu sterowników

Witam,

mam znów problem z dzwiękiem, tym razem inny komputer.

Dokładniej - Zainstalowałem chyba wszystko co było możliwe, sterowniki od dziwięku też, ale nic nie słychać. Nie wiem, czego może to być wina, szukałem coś w Panelu Sterowania, znajduje mi 2 karty dźwiękowe (zintegrowana i dodatkowa pod PCI, której używać nie będę). Chodzi o to, żeby ustawić dzwięk pod zintegrowaną kartę, żeby wszystko działało.

Płyta głóna ASUS P4PE

Karty dźwiękowe, które mi się wyświetlają, to:

SoundMAX Digital Audio

Yamaha DS1x Native Audio.

Nie mam pojęcia, która jest która, niestety. Komputer mam jeden dzień, odkupiłem od kumpla. Chodzi o to, aby znaleźć odpowiednie sterowniki do karty zintegrowanej, bądź pogrzebać w ustawieniach i naprawić to. Ja niestety nie wiem jak.

el_nino09 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Wg strony producenta http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … ifications Soundmax jest kartą zintegrowaną. Jeśli wiec masz do niej zainstalowane właściwe stery to spróbuj w menadżerze urządzeń wyłączyć yamahę.

W Panelu Sterowania w ustawieniach audio wszędzie powybierałem Soundmax i nic, nadal nie ma dźwięku. Spróbuje jeszcze pobawić się menedżerem urządzeń i wyłączyć Yamahę, może to coś da.

Dodane 14.08.2012 (Wt) 19:18

We wszystkich możliwych ustawieniach zmieniłem na Soundmax, w pasku na dole pokazuje mi się ikonka ustawień karty, wygląda jakby wszystko było w porządku, niestety, dźwięku nadal nie ma.

Sprawdź na płycie, czy są zwarte odpowiednie piny w złączu do przedniego panelu audio.

:arrow: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc … p4pe-x.pdf strona 30 (z 68), sekcja Front panel audio connector. Sprawdź, czy w podanym złączu są zworki na pinach oznaczonych na niebiesko.

To raczej nie będzie żadna wada techniczna, bo gdy komputer się włącza, to słychać ze słuchawek dźwięki. (Kobieta nawijająca coś po angielsku).