ASUS P4PE - Brak dźwięku po zainstalowaniu sterowników

(Jkonieczny96) #1

Witam,

mam znów problem z dzwiękiem, tym razem inny komputer.

Dokładniej - Zainstalowałem chyba wszystko co było możliwe, sterowniki od dziwięku też, ale nic nie słychać. Nie wiem, czego może to być wina, szukałem coś w Panelu Sterowania, znajduje mi 2 karty dźwiękowe (zintegrowana i dodatkowa pod PCI, której używać nie będę). Chodzi o to, żeby ustawić dzwięk pod zintegrowaną kartę, żeby wszystko działało.

Płyta głóna ASUS P4PE

Karty dźwiękowe, które mi się wyświetlają, to:

SoundMAX Digital Audio

Yamaha DS1x Native Audio.

Nie mam pojęcia, która jest która, niestety. Komputer mam jeden dzień, odkupiłem od kumpla. Chodzi o to, aby znaleźć odpowiednie sterowniki do karty zintegrowanej, bądź pogrzebać w ustawieniach i naprawić to. Ja niestety nie wiem jak.

(Agatonster) #2

el_nino09 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Maciej Szostakiewicz) #3

Wg strony producenta http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ ... ifications Soundmax jest kartą zintegrowaną. Jeśli wiec masz do niej zainstalowane właściwe stery to spróbuj w menadżerze urządzeń wyłączyć yamahę.

(Jkonieczny96) #4

W Panelu Sterowania w ustawieniach audio wszędzie powybierałem Soundmax i nic, nadal nie ma dźwięku. Spróbuje jeszcze pobawić się menedżerem urządzeń i wyłączyć Yamahę, może to coś da.

-- Dodane 14.08.2012 (Wt) 19:18 --

We wszystkich możliwych ustawieniach zmieniłem na Soundmax, w pasku na dole pokazuje mi się ikonka ustawień karty, wygląda jakby wszystko było w porządku, niestety, dźwięku nadal nie ma.

(Piter9713) #5

Sprawdź na płycie, czy są zwarte odpowiednie piny w złączu do przedniego panelu audio.

:arrow: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc ... p4pe-x.pdf strona 30 (z 68), sekcja Front panel audio connector. Sprawdź, czy w podanym złączu są zworki na pinach oznaczonych na niebiesko.

(Jkonieczny96) #6

To raczej nie będzie żadna wada techniczna, bo gdy komputer się włącza, to słychać ze słuchawek dźwięki. (Kobieta nawijająca coś po angielsku).