Asus P5B deluxe czy warto

Witam moge kupic ta plyte za 100 i teraz pytanie czy oplaca sie teraz w erze i7 / AMD3

No dobra kupić możesz, ale po co??? Do jakiego sprzętu itd…Sprecyzuj o co ci chodzi??? Chcesz nowego kompa, może chcesz zmodernizować???

Mam trupa z przed 5 lat i chcialem cos nowszego , w wiekszosci do gier i netu , nie jestem na bierzaco w temacie podzespolow .

No to podaj co za sprzęt masz: poprosimy o dokładną konfigurację komputera. Ale na 99% trzeba bd to opchnąć i szykować kaskę na nowy sprzęcior :stuck_out_tongue:

Sempron 2800 +

1GB pamieci Kingston

Gigabyte ATI Radeon 9600

HDD Samsung 80 GB ATA

Epox 8RDA 3

Dodane 12.07.2010 (Pn) 19:50

Jak wezme 250 - 300 zl to wszystko

płyta jest ok. miałem taką i obsłuży nawet quady (po aktualizacji biosu) ale można juz kupic je w dobrej cenie (do wymiany jest płyta i procek- zmiana platformy) ale za 100zl(plyta) i 150zl (procek duo core) lub ok 300 (quad) wystarczy. reszta podzespołów zostaje stara. ten sprzet jeszcze posłuży pare lat. roznica w wydajnosci pomiedzy i7 lub i5 a quadem lub duo core siega ok 10-15%.

Czyli moge wziac tego asusa , wiem ze dobra plyta bo BBBBBBAAAAAAAAARRRRDDDDDZZZZZZZOOOOOOOOO duzo dobrego o niej slyszalem a jeszcze nigdy nie mialem intela w domu zawsze bylem z AMD .

płyta jest dobra- za te pieniadze można smiało brac ( jak coś to sprzedasz na allegro bez problemu). do tego musisz zrobic aktualizacje biosu i jakis procek np:

http://www.allegro.pl/item1145166574_in … 66_gw.html (podaje z cena kup teraz ale jak bedziesz licytowac to kupisz taniej- ja kupilem q8300 za 305zl jakies pol roku temu) i bedzie szalec. troche masz mało pamieci ale z czasem można to zmienic. ten asus ma ciekawa opcje - nawet jak cos pojdzie nie tak z aktualizacja biosu to zawsze mozna wgrac starszy z pendrive.

Taki mialem zamiar z Q6600 do niej pamieci bede musial wziac 3gb bo chce kupic do tego WIN 7

pamietaj jednak ze jak bedziesz podganial procka poprzez fsb to musisz ustawic napiecie na nb na sztywno bo mozesz spalic plyte (mnie to “szczescie” spotkalo) ale kiedys ta plyta bylo jedna z najlepszych wiec nie bedziesz zalowal. pamietaj tez o dobrym zasilaczu bo bedziesz mial quada. plyta ma 8 pinowe zlacze do procka.na zwyklym tez pojdzie ale lepiej dmuchac na zimne

Chce coś pozadnego złożyć i mieć satysfakcje ze pogram , w UT III bo leży pół roku w biurku :lol: , mam pytanie dużo czytałem o pamięciach do tej płyty ASUS proponuje te Kingston PC2-8500 HyperX a czy coś innego będzie w 100 % grało z ta płytą , a co do zasilacza mysle o czym markowym conajmniej 500 W

Mysle ze powinny pasowac. asus jest dosc tolerancyjny w sprawie pamieci. to nie dfi. mozesz sprawdzic na stronie asusa ale … nie wszystkie pamieci tam są a które wspołpracują, np: OCZ SLI których tam nie ma - działają bardzo dobrze. zawsze mozesz się dogadac ze sprzedawca że jak coś to wymienisz na inne pamieci