Asus P5B deluxe, E6400: Jakie pamieci? Jakie chłodzenie?

Mam problem z doborem pamieci do mojego nowego zestawu:

Dodam ze chciałbym troche podkrecic procesor Tz. FSB powyzej 400

Jeszcze nie wiem jakie chłodzenie zastosowac

zastanawaiam sie co do Infinity Lub zalman 9700

Pytanaie mam jeszcze co cd dysku twardego kompletnie sie nie znam

Nie wiem jaki kupic myslałem o czyms pomiedzy 200 a 300 Gb

Moj zestaw to (narazie):

Asus P5B Deluxe

Antec Solo

Tagan TG58-U15

Asus 7900 GTX

niedługo bede kupował procesor zastanawiam sie nad:

Core 2 Duo E6400 lub E4300 nie wiem który wybrac dodam ze chce krecic proca.

Darek

Pamięci najlepiej 800 Mhz np Crucial Ballstix (można kupić na allegro) na Micronach D9.

Dysk Seagate 250GB z 16 Mb buforu, seria 7200.10 xxxxAS.

Zasialcz Be-Quiet/Antec 600W lub więcej (Tagany z serii U15 mają wadęnie wszystkie, ale nie ma sensu ryzykować inna seria lub inna firma)

Zamiast na I965 kup Asusa na nForce 650i SLi

Karta od Galaxy 7900GS 1.2ns z Zalmanem

Proc jak zależy Ci na multi to E4300 (ale ta wer jeszcze nie jest pewna, jeśli chodzi o podkręcanie, zresztą jak każdy przecież Intel nie robi każdego proca z myślą o podkręcaniu), lub sprawdzonego E6400, ale też są jakieś kiepskie serie, i możesz trafić na pobierającego więcej wat, B2 to starsza nowe bardziej energooszczędne mają chyba oznaczenie L2 lub S2, nie pamiętam.

Lub Vitesty również na micronach D9

Zamiast tych prcków wziąłbym E6300.

E4300 cienko się kręci w więksozści przypadków

Ja też bym kupił 6300, teoretycznie 6400 z wyższym mnożnikiem podkręci się wyżej od 6300.

Widziałem na Pclabie i jakimś innym serwisie na 3400 MHz. Ale, epiej poczekać do większej ilości testów

a widziałeś temperatury? Pozatym na jednym z innych for jeden gośc nawet 3GHz nie osiągnął…

A co do cłodzenia jakies pomysły…

te microny D9 cosśtam to sa kosci montowane w ramie tak?

A ile chcesz wydać na to chłodzenie? 80, 150, 200?

na pclabie? Sam autor testu napisał że mógł źle nałożyć chłodzenie.

Każdy proc podkręca się inaczej, przecież Intel nie robi każdego procesora z myślą o podkręceniu go do 4 Ghz.

np. Scythe Infinity

Tak.

Wiem, dlatego lepiej E6300. ;]

Niewiem jak podłaczy zasiłke Zasilacz to Tagan TG 580-u15 miewiem jakimi kablami podłaczyc i jaką metode zasilania wybra Split czy kombine ( Jedna czy dwie linie 12V )niewiem jaka bedzie lepsza do podkręcania