Asus P5B i jego karta dźwiękowa (AD1988A)

Witam. Posiadam płytę główną Asus P5B, na której mam piękną, zintegrowaną kartę dźwiękową o nazwie AD1988A. Staram się zainstalować nowsze sterowniki dźwiękowe (nazwę pomijam, chyba wam się nie przyda), jednak wywalają błąd w stylu “Pliki sterownika audio nie obsługują osprzętu tego komputera. Jeżeli odinstalowano sterowniki dźwiękowe bez restartu komputera, to należy teraz uruchomić ponownie komputer a następnie uruchomić ten instalator.” Widziałem wcześniej ten problem, nawet na tym forum, jednak dotyczyły zawsze systemu WIndows XP, a ja używam Visty. Napisali tam o poprawce KB835221, która nie jest przeznaczona na Vistę.

Sprzęcik:

Intel C2D E6300 1,86Ghz @ 2,8Ghz + Scythe Katana 3

Asus P5B (Tak, samo P5B, nie P5B Deluxe czy jeszcze coś innego)

Asus GTS 250

OCZ 2x2GB DDR2 6400 5-4-4-15

Seagate Barracuda 7200.10 250GB

CHIEFTEC GPS-450AA-101 A

OS - Windows Vista 64 bit, Home Premium, dodatek SP2

BTW. Ściągam w 100% dobre sterowniki, które są przeznaczone pod moją płytę główną.

Sciągnij Driver genius pro i zobacz

Co takiego mam zobaczyć? Wykryje mi stare sterowniki karty dźwiękowej i ściągnie nowe, które nie będą działały, bo 'Nie obsługują osprzętu mojego komputera". Ja nie szukam sterowników, tylko staram się rozwiązać problem z nimi związany.

Edit:Pobrałem program, niestety nie chce jakoś pobierać plików.

Instaluj w takiej kolejności :

  1. Chipset - Intel® Chipset Software Installation Utility V9.1.1.1019 for Windows 32/64bit XP & 32/64bit Vista & 32/64bit Windows 7.(WHQL)

  2. Audio - SoundMAX ADI Audio Driver WHQL V6.10.2.6110 for 32bit Windows Vista & 64bit Windows Vista.

lub ADI 1988A/B Audio Driver v6.10.X.6585 for XP / Vista / Win7 32bit and 64bit

To już robiłem. Nawet instalowałem nowsze sterowniki chipsetu niż te ze strony Asusa, ale ciągle to samo - przy próbie instalowania sterowników dźwięku wyskakuje radosny komunikat informujący o tym, że ‘Sterownik nie obsługuje osprzętu mojego komputera’.

Sciągnij ten program co napisałem i i zainstaluj przez niego najnowsze sterowniki, spróbuj jeszcze te http://drivers.softpedia.com/get/SOUND- … 6100.shtml

Hmm, teraz udało mi się zainstalować twoim magicznym programem te sterowniki. Wcześniej nie chciały się pobierać. Sterowniki dźwięku się zainstalowały i to poprawnie. Dzięki ci za pomoc.

Bo mój program jest nawet w Enerze marcowym :slight_smile:

Dodane 16.02.2010 (Wt) 20:16

Enterze