Asus P5B-VM SE - podłączenie zew. karty graficznej

Witam. Ostatnio Zachciało mi się podłączyć GeForce’a 8400 GS od Gainward pod moją płytę Asus P5B-VM SE. W biosie (north bridge) ustawiłem wszystko, żeby najpierw wykrywało PCI potem PGE, lecz po zresetowaniu w ogóle nie wykrywa tej karty, a samo uruchomienie komputera i przejście przez sprawdznie ramu itd trwa dosyć długo. W systemie również nie wykrywa tej karty.

Konfiguracja mojego komputera:

Płyta Główna: Asus P5B-VM SE

Procesor: Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz

Chipset:

Northbridge Intel P965/G965 rev. C2

Southbridge Intel 82801HB/HR (ICH8/R) rev. B0

Memory Type 4x1 GB DDR2

Memory Size 4096 MBytes

Zasilacz: ATX-6013-GS 400W firmy Tracer

System operacyjny: Windows 7 Professional 64-bit

Wersja biosu:

asusbios.png

Karta sprawdzona w innym komputerze więc od razu mówię, że jest sprawna. Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję.

Hej,

Pewnie to dość trywialne pytanie, ale warto zadać, bo kiedyś męczyliśmy się z pomocą chłopakowi, który podłączył kartę graficzną dedykowaną, ale zapomniał przełączyć kabla z monitora do jej wyjścia. :slight_smile:

Druga kwestia - czy karta nie wymaga przypadkiem dodatkowego zasilania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hah… nie no nie jestem aż takim debilem, żeby nie przełączyć kabelka ^^

Co do drugiej kwestii… Nie. Nie wymaga dodatkowego zasilania. Jakieś inne propozycje? może mam skopany port PCI-Ex? Jakieś dodatkowe skany potrzebujecie z nie wiem… CPU-Z, GPU-Z, Everest? Mi się pomysły pokończyły już 06.04.2011 o 14:45 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Hej,

Nic takiego nie sugeruję. Czasami wolę zapytać na początku o kwestie oczywiste, bo później pisze się naście postów, a temat możnaby zamknąć po jednym lub dwóch… :slight_smile:

Też jest taka możliwość. Niestety dość ciężko programowo sprawdzić, czy port działa sprawnie. Najlepiej byłoby jeszcze inną kartę podłączyć do portu PCI-E - jeśli na nim działać nie będzie, to raczej port jest uszkodzony.

:arrow: Czy w BIOS’ie wypatrzyłeś jakieś opcje, które mogą wpływać na pracę portu graficznego PCI-E?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmmm generalnie przydzielanie portów IRQ do urządzeń PCI, Memory hole. To by było na tyle…

Jest też sprawa tego, że nawet jak zupełnie odłączyłem zintegrowaną grafikę w biosie to ona i tak nadal działa…

Pozdrowienia,

Stillus

Hej,

Czyli na dobrą sprawę brak jakiś ważniejszych opcji.

Ona będzie działać do czasu, gdy w porcie graficznym - w zależności od tego, w jaki wyposażona jest płyty (AGP czy PCI-E) - nie zostanie umieszczona poprawnie działająca karta graficzna, którą BIOS będzie mógł zainicjować. Bez tego karta zintegrowana nie zostanie wyłączona.

Pozdrawiam,

Dimatheus