Asus p5gd1 pro - sterowniki

Poszukuje sterowniki do karty Ethernet moja płyta gł. Asus p5gd1 pro.

Hej,

Pewnie najlepiej będzie znaleźć je na stronie ASUS’a :slight_smile: - tutaj masz linka. W wyszukiwarce wybierasz po kolei Motherboard -> Socket 775 -> P5GD1 Pro i Wyszukaj. Wybierasz system operacyjny i pojawiają się sterowniki - te do sieciówki w sekcji LAN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Znalazłem program marvel zainstalowałem i w “Pokaż wszystkie połączenia” nie ma karty ethernet

Dodane 24.06.2009 (Śr) 14:29

:roll: pomoże ktoś ??

Dodane 24.06.2009 (Śr) 14:30

?

Hej,

A skąd wziąłeś ten program ??

:arrow: Zainstalowałeś sterowniki, o których pisałem w poście powyżej ??

:arrow: Jaki masz system operacyjny ??

:arrow: Wejdź do menadżera urządzeń - czy jest widoczne jakieś niezidentyfikowane urządzenie - ze znakiem zapytania lub wykrzyknikiem - jaka jest przy nim nazwa ??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak ściągnąłem ze strony asusa 2 pozycje bo 1 mi nie chodzi w menadżerze urz. mam 1 “!” Kontroler multimediów.

Windows XP HE SP 3

Hej,

Dobrze zrobiłeś, bo pierwsza jest dla systemów 64 bitowych, więc nie dziwi, że na XP się nie uruchomiła. :slight_smile: Dla Twojej płyty głównej jest sterownik Marvell Yukon Gigabit Ethernet Driver V7.24.1.3 for Windows 2000/XP/2003(WHQL) w wersji 7.24.1.3 - czyli faktycznie 2 pozycja.

A masz w ogóle dźwięk?? Bo taki wpis wskazywałby na jego brak :wink:

Brak karty natomiast może wynikać z niezainstalowania sterowników do chipsetu. Jeśli ich nie zainstalowałeś, koniecznie to zrób - znajdziesz je w tym samym miejscu, tyle że w gałęzi Others - Intel® software Installation Utility V6.2.1.1001 for Windows 2000/XP/2003 w wersji 6.2.1.1001 - czyli pozycja 3. Po instalacji obowiązkowo restart komputera. Być może wtedy pojawi się karta… :slight_smile: A czy w karcie sieciowej w ogóle świecą się jakieś diody po włączeniu komputera ?? Bo może ona w ogóle jest wyłączona w BIOS’ie ??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dźwięk mam ale to chyba od karty telewizyjnej.

Wszedłem na biosa i pisało że lan disabled coś tam i przestawiłem na enabled czy jakoś tak to dobrze ?

Dodane 25.06.2009 (Cz) 13:48

Dioda w mojej karcie RT2400 ciąle miga.

Zainstalowałem i nadal nie ma.

Dodane 25.06.2009 (Cz) 14:14

A Tu fotka z biosa sory za wielkość i jakoś (brak światła i fota robiona nokia 5800)

Zdjęcie303.jpg

Hej,

W takim układzie zainstaluj komplet sterowników do karty telewizyjnej, by nie było żadnych urządzeń nieznanych w menadżerze urządzeń… :slight_smile:

Tak, bardzo dobrze - dzięki temu włączyłeś kartę sieciową i teraz będzie można zainstalować poprawnie sterowniki do urządzenia - zresztą potwierdzają to świecące się diody - gdy karta jest wyłączona nic na niej nie świeci… :slight_smile: