Asus P5Gd2-VM słaba wydajność procesora


(Duszek On) #1

Witam, niedawno (wczoraj) dostałem komputer wszystko ładnie, zobaczyłem jakie ma parametry ucieszyłem się, dołożyłem jeszcze 1 kostke ramu do 2gb.

Więc jego parametry to :

Celeron CPU 3.06 GHz, 3.07GHz.

2GB ranu

grafika nvidia gforce 7300gs.

Wydaje mi się, że są dość dobre parametry, ale gdy włącze nawet przeglądarke internetową zużycie procesora potrafi być 100%, gdy leci muzyka z youtube a przegladam faccebooka i przesuwam w dół muzyka potrafi się zacinać, czym to jest spowodowane? Wydaje mi się że przy takich parametrach chociaż to powinno chodzić płynnie.


(vanderneels) #2

Ten Celeron to nie jest zbyt szybki procesor. Nawet filmik 480p na youtube może go mocno obciążać. Adblock zainstalowany? Reklamy też potrafią przymulić.(Oczywiście na dp Adblocka wyłączamy).


(Piotrek2255) #3

Jak kolega wyżej powiedział, Celeron to mało wydajny procesor, jeden rdzeń, jeden wątek to na dzisiejsze czasy trochę mało. Niestety ale gigaherce to nie wszystko :slight_smile:

Jeśli chcesz żeby przyśpieszyło, to wymień procesor na dwurdzeniowy. Teraz procesory na 775 są dość tanie więc nie będzie to gigantyczny wydatek.


(Duszek On) #4

Moglibyście podać przykłady w miare dobrych i nei drogich procesorów na to gniazdo? Bo Ja się tak bardzo nie znam:)


(fiesta) #5

kacperek1212 , proszę konkretnie zatytułować wątek. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum i ostrzeżeniem.


(Piotrek2255) #6

Jaki masz model płyty głównej?


(floyd) #7

A, jakie to ma znaczenie, że Adblock jest wyłączony?

Dla reklamodawców istotne jest czy klikamy w reklamy. Jeżeli nie klikamy to fakt wyłączenia Adblocka nie ma znaczenia. Mam nadzieję, że Ty klikasz przynajmniej kila razy po każdym wejściu na dp. :slight_smile:


(vanderneels) #8

No swoich ulubionych stronach wyłączam Adblocka. Oczywiście nie klikam w reklamy przy każdym wejściu, ale od czasu do czasu.


(Duszek On) #9

Asus P5GD2-VM, poszukuje takiego aby mi poszła gra, która wymaga 2GHz, i żeby było to 2GHz a nie 3 i jest lipa i tak.


(falcon89) #10

Asus P5GD2-VM CPU Support