Asus P5Gd2-VM słaba wydajność procesora

Witam, niedawno (wczoraj) dostałem komputer wszystko ładnie, zobaczyłem jakie ma parametry ucieszyłem się, dołożyłem jeszcze 1 kostke ramu do 2gb.

Więc jego parametry to :

Celeron CPU 3.06 GHz, 3.07GHz.

2GB ranu

grafika nvidia gforce 7300gs.

Wydaje mi się, że są dość dobre parametry, ale gdy włącze nawet przeglądarke internetową zużycie procesora potrafi być 100%, gdy leci muzyka z youtube a przegladam faccebooka i przesuwam w dół muzyka potrafi się zacinać, czym to jest spowodowane? Wydaje mi się że przy takich parametrach chociaż to powinno chodzić płynnie.

Ten Celeron to nie jest zbyt szybki procesor. Nawet filmik 480p na youtube może go mocno obciążać. Adblock zainstalowany? Reklamy też potrafią przymulić.(Oczywiście na dp Adblocka wyłączamy).

Jak kolega wyżej powiedział, Celeron to mało wydajny procesor, jeden rdzeń, jeden wątek to na dzisiejsze czasy trochę mało. Niestety ale gigaherce to nie wszystko :slight_smile:

Jeśli chcesz żeby przyśpieszyło, to wymień procesor na dwurdzeniowy. Teraz procesory na 775 są dość tanie więc nie będzie to gigantyczny wydatek.

Moglibyście podać przykłady w miare dobrych i nei drogich procesorów na to gniazdo? Bo Ja się tak bardzo nie znam:)

kacperek1212 , proszę konkretnie zatytułować wątek. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum i ostrzeżeniem.

Jaki masz model płyty głównej?

A, jakie to ma znaczenie, że Adblock jest wyłączony?

Dla reklamodawców istotne jest czy klikamy w reklamy. Jeżeli nie klikamy to fakt wyłączenia Adblocka nie ma znaczenia. Mam nadzieję, że Ty klikasz przynajmniej kila razy po każdym wejściu na dp. :slight_smile:

No swoich ulubionych stronach wyłączam Adblocka. Oczywiście nie klikam w reklamy przy każdym wejściu, ale od czasu do czasu.

Asus P5GD2-VM, poszukuje takiego aby mi poszła gra, która wymaga 2GHz, i żeby było to 2GHz a nie 3 i jest lipa i tak.

Asus P5GD2-VM CPU Support