Asus P5K PRO z XP Home SP3

Od czego zacząć? Mam komputer od dawna. Teraz na płycie Asusa P5K pro, Pentium 4 zegar 2,80GHz, RAM=2GB, dysk 700GB Seagate SATA.Win XP Home kupiony dawno temu, SP3, legalny, zarejestrowany w Microsoft, grafika Nvidia GeForce 7300GS. Używam do czyszczenia CCleaner 4. coś tam często, niemal codziennie. Ostatnio przeinstalowałem system na dysk sformatowany LLF-em od HDDguru. Mój problem polega na tym, że po jakichś 4-6 godzinach pracy z Chromem (filmy, uTorrent) lub gry (UrbanTerror 4.1) komp nie daje się wyłączyć na miękko tzn. z pulpitu ani z kombinacji Ctrl+Alt+Del (Menedżer zadań itd). Natomiast po twardym resecie nigdy nie robi CHKDISK, SKANDISK. Po prostu odpala się jak gdyby nigdy nic. Może problem leży w wersji BIOS-u? Oto kopia wartosci rejestru:

A_M_I_ - 12000816

BIOS Date: 12/16/08 10:39:22 Ver: 08.00.12

BIOS Date: 12/16/08 10:39:22 Ver: 08.00.12

Najgorzej z napędami, są SATA, ale w BIOSie, musze ustawiać nieSATA,nie pamiętam, piszę wątek,nie będę resetował.

Mam gdzieś na zapasie (D:) kilka wersji ROM-u do tej płyty (0201,05010601,0806,0904,1002,1104,1202), akurat teraz jest ten 1202, ale ni ***** nie zapamiętuje się, no i nie wiem, która będzie najlepsza, niekoniecznie najnowsza. Aktualnie jestem bezrobotny 60 lat kupowanie bajerów nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc.

paniewojtku , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mimo wszystko radzę zacząć od pobrania i zainstalowania aplikacji Asus Update : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/flash/AsusUpdt_V71304.zip i korzystając z tej aplikacji - bo to najbezpieczniej - zaktualizować BIOS do wersji 1303. Po zaktualizowaniu i podczas pierwszego restartu zatrzymać start na BIOSie, w zakładce Main ustawić datę i czas, a w zakładce Exit wybrać (potwierdzić Enter > F10) standardowe ustawienia BIOSu, czyli opcja Load Setup Defaults. Po tym sprawdzić jak zachowuje się system po normalnym uruchomieniu.

PS. Jeśli faktycznie BIOS nie zapamiętuje wersji lub ustawień (data, czas w zakładce Main ), proszę wymienić bateryjkę BIOSu.