ASUS P5LD2 SE brak dźwięku Win XP


(Ukszo T) #1

Od kilku dnia zmagam się z dźwiękiem na płycie głównej ASUSa P5LD2 SE. Oprogramowanie mam Win XP Service Pack 3. Wcześniej miałem VISTE Ultimate i dźwięk był. Teraz niestety nie ma :frowning: Ściągałem i instalowałem różne, starsze i nowsze sterowniki do karty dźwiękowej, ale nic to nie dało. Sterowniki się instalują, ale dźwięku nie ma dalej i Windows dalej ich nie widzi w systemie tak jakby ich nie było(sterowników). Kartę dźwiękową mam zintegrowaną. Czytałem na innych forach i szukałem rozwiązania, ale tak naprawdę 1 rozwiązania nie ma. Nie ma już sił do tego. Chyba pozostaje mi nic innego jak kupić kartę dźwiękową.


(XMan) #2

Temat :

viewtopic.php?t=212108

Instalujesz wg. kolejności :

  1. Sterowniki do chipsetu płyty głównej / Chipset /.

  2. Sterowniki do karty dżwiękowej.

  3. DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229


(Ukszo T) #3

dziękuje za szybką odpowiedź. Zabieram się do roboty z tym dźwiękiem. Dam znać jak mi poszło :slight_smile:


(Ukszo T) #4

Zrobiłem wszystko tak jak mi podpowiedziałeś, ale niestety jest ten sam problem. sterowniki do chipsetu zainstalowały się bez problemu. Sterowniki audio ze strony asusa nie zainstalowały się !!


(XMan) #5

Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzyknika lub znaku zapytania.

Jak jest to włóż płytkę CD ze sterownikami / nie od Visty /od komputera i w tym miejscu PPM, inaczej - prawym przyciskiem myszki - Aktualizuj sterownik... lub Właściwości - Aktualizuj sterownik...

/ jak nie masz płytki to możesz sprawdzić bez niej /.


(Ukszo T) #6

Mam wykrzykniki i znak zapytania. Próbowałem już tak wcześniej zaktualizować i teraz i rezultat jest taki sam. "Sprzęt nie został zainstalowany, ponieważ kreator nie może odnaleźć wymaganego oprogramowania"


(XMan) #7

Niestety narazie nic nie mogę więcej poradzić ponieważ jak wyszukuję Twoją płytę główną oraz sterowniki to zawsze mi pisze ,,Strona w przebudowie":

http://support.asus.com/download/downlo ... uage=pl-pl

Więcej :

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Ste ... lr=lang_pl


(Ukszo T) #8

Dzięki, że w ogóle szukasz. Ja od soboty nad tym siedzę i też miałem problemy ze stronami w przebudowie. Tak się zastanawiam czy to nie przez Service Pack3 ?? Bo próbowałem już chyba wszystkiego, przynajmniej tego co jest na forach. Jeszcze mnie chyba tylko nie było na chińskich stronach internetowych, hehehe.

W menadżerze urządzeń mam dwa znaki zapytania z wykrzyknikiem. Jeden do karty PCI(czyli dźwięk) a drugi jest nie znany tzn. wydaje mi się, że to Plug & Play, hmm.., ale to chyba nie ma związku z tym że nie ma dźwięku?? Czy się mylę?


(Ukszo T) #9

Temat uważam za zamknięty. Wczoraj podołałem memu problemowi i mam już dźwięk :smiley:


(Ukszo T) #10

W systemie brakowało microsoft bus driver. Dźwięk pojawił się po zainstalowaniu tego sterownika

http://couponmeister.com/blog/HD_Audio/KB835221.exe


(Jarek100000) #11

Pomogło!! Wielkie dzieki :smiley: