Asus P5LD2-VM DH - problem LAN

(system) #1

Witam! Niedawno spaliła mi się płyta główna i musiałem zmienić ja na nową. Jest to tak jak w tytule Asus P5LD2-VM DH z celeronem d346 + Pentagram Hp120, 1gb kingston ram, asus 6200tc, dysk ATA 200gb, zasilacz Modecom MC 400W. I posiadam następujący problem. Płyta niby działa, ale jest ale.. W żadnym z systemów nie wykrywa wbudowanej karty sieciowej. Próbowałem zarówno pod WIN XP jak i pod Win SEVEN. Próbowałem różnych sterowników i z supportu asusa i z intela oraz po prostu od wujka Google. Niepokojący jest również fakt, iż po włożeniu wtyczki od internetu nie święcą się diody w karcie sieciowej. Może oriętujęcie się w czym problem? Dlaczego nie wykrywa mi karty sieciowej? W evereście widnieje w dziale urządzenia zintegrowane m.in. Gigabit Lan. Gdy usiłuję zainstalować sterowniki do tego nieszczęsnego internetu pojawia się komunikat, że nie ma zainstalowanej takiej karty sieciowej. Z góry dziękuję za pomoc, MyDoom.

(Dimatheus) #2

Hej,

A że tak zapytam - karta sieciowa jest włączona w BIOS'ie?? Może w tym jest problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #3

Tak, Onboard Lan Controller jest ustawiony na Enabled. Zresztą na Disabled jest to samo. Chyba, że są jakieś ukryte opcje od lanu albo jakieś zworki na płycie włączające lan.

(Dimatheus) #4

Hej,

:arrow: A instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?? Jeśli nie, zrób to koniecznie - bez nich karta sieciowa (jakby nie patrzeć Intel'owska) nie będzie działać,

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń znajdują się jakieś niezidentyfikowane urządzenia, bądź urządzenia, przy których znajduje się pytajnik bądź wykrzyknik?? Jeśli są, to w jakiej znajdują się gałęzi i jaką noszą nazwę??

:arrow: Czy w czasie uruchamiania komputera choć na chwilkę zapalają się na karcie jakiekolwiek diody??

Z tego co przejrzałem instrukcję nie ma żadnych ukrytych opcji, ani zworek uaktywniających pracę sieciówki.

Pozdrawiam,

Dimatheus