Asus P5LD2-VM DH - problem LAN

Witam! Niedawno spaliła mi się płyta główna i musiałem zmienić ja na nową. Jest to tak jak w tytule Asus P5LD2-VM DH z celeronem d346 + Pentagram Hp120, 1gb kingston ram, asus 6200tc, dysk ATA 200gb, zasilacz Modecom MC 400W. I posiadam następujący problem. Płyta niby działa, ale jest ale… W żadnym z systemów nie wykrywa wbudowanej karty sieciowej. Próbowałem zarówno pod WIN XP jak i pod Win SEVEN. Próbowałem różnych sterowników i z supportu asusa i z intela oraz po prostu od wujka Google. Niepokojący jest również fakt, iż po włożeniu wtyczki od internetu nie święcą się diody w karcie sieciowej. Może oriętujęcie się w czym problem? Dlaczego nie wykrywa mi karty sieciowej? W evereście widnieje w dziale urządzenia zintegrowane m.in. Gigabit Lan. Gdy usiłuję zainstalować sterowniki do tego nieszczęsnego internetu pojawia się komunikat, że nie ma zainstalowanej takiej karty sieciowej. Z góry dziękuję za pomoc, MyDoom.

Hej,

A że tak zapytam - karta sieciowa jest włączona w BIOS’ie?? Może w tym jest problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, Onboard Lan Controller jest ustawiony na Enabled. Zresztą na Disabled jest to samo. Chyba, że są jakieś ukryte opcje od lanu albo jakieś zworki na płycie włączające lan.

Hej,

:arrow: A instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?? Jeśli nie, zrób to koniecznie - bez nich karta sieciowa (jakby nie patrzeć Intel’owska) nie będzie działać,

:arrow: Czy w menadżerze urządzeń znajdują się jakieś niezidentyfikowane urządzenia, bądź urządzenia, przy których znajduje się pytajnik bądź wykrzyknik?? Jeśli są, to w jakiej znajdują się gałęzi i jaką noszą nazwę??

:arrow: Czy w czasie uruchamiania komputera choć na chwilkę zapalają się na karcie jakiekolwiek diody??

Z tego co przejrzałem instrukcję nie ma żadnych ukrytych opcji, ani zworek uaktywniających pracę sieciówki.

Pozdrawiam,

Dimatheus