Asus P5N-E SLI: jak prawidłowo podłączyć dysk SATA i PATA

Witam. Mam prośbę o pomoc w wyjaśnieniu kwestii podłączenia dysku SATA i PATA na płycie Asus P5N-E SLI, pod system win xp prof.
Otóż mam do dyspozycji dysk SATA Hitachi i stary dysk ATA WD.
Dysk SATA ima być dyskiem systemowym a stary dysk ATA ma być takim dodatkowym magazynem.
I tu mam pytania:

  • czy najpierw podpiąć dysk SATA, sformatować i zainstalować system?
  • czy przed podłączeniem dysku ATA najpierw doinstalować sterowniki RAID?
  • czy na ATA trzeba zmienić zworkę a jeśli tak to na slave czy cable select?(teraz jest na master)
  • dysk ATA podłączyć taśmą 80-żyłową?
  • czy jak zainstaluję system to dopiero wtedy podłączyć dysk ATA i go sformatować?
    Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Tak, najpierw SATA i zainstalować system, potem podłączyć dysk ATA. Na dysku ATA zworka na Master. Jeśli napęd CD-DVD jest na drugiej (oddzielnej) taśmie IDE (i na innym gnieździe), to również jego zworka na Master. Dysk ATA na taśmie 80-żyłowej. Ostatnie pytanie ma odpowiedź już trochę wyżej, czyli po zainstalowaniu systemu na dysku SATA, podłączyć dysk ATA, zarejestrować go w systemie (w systemowym Zarządzaniu Dyskami), nadać literę i sformatować. Na trybie RAID się nie znam, ale przy tak różnych dyskach chyba nie jest możliwy?

Zrobiłem tak jak napisałeś i jest OK. Napęd CD-DVD mam na SATA więc nie ma problemu.
Na płycie są dwa gniazda IDE więc stary dysk dałem do gniazda 1: jest niebieski więc włożyłem w to gniazdo wtyk niebieski a szary wtyk do dysku.
Jedno co mnie zastanawia to to, że nie mam do tego starego dysku zworki więc nie ustawiłem na Master ale nie widzę jakiś z tym problemów. No chyba, że ujawnią się później.
Ewentualnie może jeszcze ktoś by się wypowiedział w tym temacie?

Jeśli nie ma więcej dysków ATA w komputerze, to może tak być. Temat jest właściwie wyczerpany.

Dzięki za odpowiedź i pomoc.
Posta można zamykać ku potomności.