ASUS P5Q-E/Delux czy MSI P45 Neo2-FR

Witam,

Chciał bym się dowiedzieć jaka z tych płyt głównych jest lepsza:

Asus P5Q-E (Tu mam pytanie, czy bardziej opłaca się kupić wersja Deluxe?)

czy

MSI P45 Neo2-FR (Zastanawiałem się nad MSI P45 Platinum, lecz płyta wymaga chłodzenia wodnego wiec 300zł dodatkowo dopłacać, ale jeśli jest znacznie lepsza to czemu nie)

Na płytę główną chce przeznaczyć max 500zł, ale jeśli ten Deluxe okaże się naprawdę znacznie lepszy to dopłaca te 50zł.

Pozdrawiam

Obie płyty bardzo dobre, ale ja bardziej skłoniłbym się w stronę ASUS’a

czemu?

Feelek ,

czemu niby do P45 Platinum jest potrzebne chłodzenie wodne? :o

według mnie jak możesz wydać 500zł na płytę główna to kup MSi P45 Platinum za 470zł, a jak mniej to weź MSI P45 Neo2-FR za 360zł :wink:

P45 Platinum(neo2-FR również) ma wyraźnie lepsze chłodzenie od P5Q-E, P45 Platinum ma funkcję oszczędzania energii (DrMOS) i przycisk do resetu BIOS’u

Ja też skłaniałbym się ku produktom MSI. Jeżeli nie potrzebujesz zbędnych fajerwerków, to NEO2-FR w zupełności wystarczy.

Ja też w stronę ASUS`a, bardziej polecany do kręcenia itp.m, a MSI ma kłopotliwy układ chłodzenie i niektóre gniazda są ciężko dostęne, brak napiecia pamięci w BIOSie, MOSfet jeden nie chłodzony itp.

Na Agito w Opisie produktu tak piszę. Jeśli nie potrzebuje chłodzenia cieczą to zmienia postać rzeczy.

Asus jest droższy od MSI, zawsze te 50zł-100zł mogę dołożyć do pamięci lub chłodzenia na procesor :slight_smile:

Do msi diamonda można podłączyć chłodzenie wodne, to jest możliwość a nie wymóg. W platinumie jest normalne pasywne powietrzne chłodzenie.

plunio7 ,

Do oc lepsze jest właśnie msi dzięki mocno rozbudowanym opcjom oc, szczególnie pamięci, oraz zworkom do podkręcania. Ma bardziej zaawanasowane zasilanie, chłodzenie nie jest kłopotliwe, jest pasywne, wydajne i nie wadzi nawet w konfrontacji z największymi chłodzeniami powietrznymi. Layout złącz na pcb jest właśnie lepszy niż w asusie. Niewiem czy wiesz co to mosfety, ale w msi masz kompletnie chłodzone zasilanie procesora. Dodatkowo posiada zaawansowane zasilanie nb i ramu. Widać że nigdy nie widziałeś biosu tej płyty że takie bzdury wygadujesz.

http://www.overclockersclub.com/reviews … _platinum/

To wszystko odnosi siędo P45 neo2-fr ponieważ to bliźniacze płyty główne.

I dodatkowy zestaw opinni -> http://forum.purepc.pl/temat/socket-423 … fr/271626/

No to biorę MSI :slight_smile:

Mariosti* , zworki do podkręcania… Bawić się w ręczne, jak wszyściutko można w BIOSie bez tego. A chłodzenie jest kłopotliwe. W grudniu mam zamiar wumienić komputer i postawię właśnie na ASUS-a, bo wydaje mi sie lepszym rozwiązaniem… Ale skoro Ty się upierasz…

Jakoś nie widzę w tym większego problemu.

Raczej codziennie nie grzebiesz w kompie, Neo2 jest praktycznie tym samym co Platinium, i ma ‘‘normalniejsze’’ chłodzenie.

Raczej Ty się upierasz przy Asusie, w co temat to pisze się o wadach więcej ma Asus, zasilanie na środku, chłodzenie Asusa jest dobre tylko przy chłodzeniach boxowych i orbowych wypartych przez inne konstrukcje, jak radiatory nie są owiewane to płyta zaczyna się grzać, chcesz kupuj twoje pieniądze

MSI ma też lepszy system oszczędności prądu o wyższej sprawności i przycisk do resetu biosu na tylnym panelu.

Zaraz plunio7 napisze że ten przycisk do resetu biosu to żadna zaleta, dla mnie zaleta, bo mnie wnerwia rozkręcanie obudowy tylko po to aby zresetować bios baterią lub zworką,

ja powiem że obie firmy gówna warte brałbym DFI na P35/P45

MSI OC powyżej 400FSB jest problemowe

ASUS ma tragiczny serwis

Różne sposoby wysławiania to świetna rzecz…

Bardziej bliskie prawdy byłoby napisanie… “W MSI do fsb 400 oc jest dziecinnie proste (wszystko na auto), 400+ wymaga posiadania mózgu, a do osiągnięcia fsb powyżej 570 musisz być chińczykiem”. //no offence :wink:

to prawda że do 400fsb jest łatwe ale powyżej to mordęga poczytać można na innych forach, też się zastanawiałem nad tą płytą lecz wolę DFI nie ma problemu na żadnej wartości FSB z OC :stuck_out_tongue:

A łyżka na to niemożliwe…

a jeśli DFI to którą ?

Z DFI mogą być problemy bo to kapryśne płyty, trzeba znać się na biosie przy oc

wielkiego wyboru przy DFI nie ma kupujesz taką

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=1 … DKP45T2RS7

lub tańszą z P35-ICH9R

w DFI jest bardzo rozbudowany, a przy tym skomplikowany BIOS, żeby komp działał poprawnie to trzeba sporo rzeczy poustawiać, wyregulować w BIOS’ie a na t nie każdy ma czas i ochotę i umiejętności :wink:

Oj tam, nie chce się mieszać w żadne DFI, potrzebuje płyty głównej która będzie działać( !!

No to bierz msi, do fsb 400 masz dziecinnie proste oc, potem też nie jest specjalnie trudne.