ASUS P5Q Pro po OC "podwójny start"

Witam. Mam dziwny problem z jednej strony w niczym to nie przeszkadza ale mnie irytuje. Po zmianie ustawień w biosie czyli np. zmieniam FSB na moim procku z 266 na 333MHz czyli mojego Qauda Q6600 kręcę z 2.4GB na 3.0GB wszystko pięknie działa. Nie w tym rzecz ogólnie jak zmienię choćby RAM z Auto na 1066Mhz (taki ram mam u siebie). Przy włączaniu komputera zawsze jest tak samo. Czyli włącza się komputer na 1sek. następnie wyłącza na 3sek i samoczynnie się włącza i wszystko działa prawidłowo procek idzie na 3GB. Co robiłem resetowałem bios i zworką i baterią. Jak zakładka OC domyślnie komputer włącza się normalnie czyli bez “podwójnego” startu. Zasilacz markowy uprzedzam pytanie wymieniony na nowy jakiś miesiąc temu wcześniej też markowy OCZ ale po 5 latach wyzionął ducha. Mam sprzęt gdzieś od 2 lat kiedyś jak próbowałem OC o ile pamięć mnie nie myli komputer się włączał normalnie a teraz po OC włącza się “na dwa razy”. Może wymienić baterię od biosu a może gdzie indziej szukać przyczyny proszę o wskazówki. Chyba, że się mylę i takie działanie jest normalne.

A po wyłączeniu kompa, nie odłączasz czasem całkowicie 230 V od niego? , bo jeśli odłączasz zasilanie, to normalne zachowanie tej płyty przy starcie.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Dzięki za info. Z ciekawości to sprawdzę ale mam komputer na listwie i zawsze ją wyłączam. Tak jak pisałem w niczym to nie przeszkadza ale mnie irytuje a nie wiesz czy jest jakaś opcja żeby po odcięciu zasilania włączał się normalnie.

Taka konstrukcja (funkcja chipu) w jednych płytach była w innych nie - jedynie trzeba go zostawiać pod zasilaniem 230V i wtedy OK. Jak się nie mylę chyba tak jest od chipów P35 (podwójny start).

Mam bliźniaczą płytę Asusa na P45 i niestety problem jest i nie do przeskoczenia.

Dziękuję Ci bardzo JNJN , za odpowiedź i tym samym proszę moderatora o zamknięcie tematu.