Asus p6t6 ws revolution goracy mostek POŁUDNIOWY

Witam, mam problem z goracy mostek POŁUDNIOWY (nie północnym) na płycie asus p6t6 ws revolution?

Nie wiem dokładnie jaka jest temperatura lecz radiator mocno parzy palec ! - A komputer dziwnie przycina na parę sekund - niema reguły czasowej ani czy komputer jest obciążony np grą czy jest w normalnej pracy windows! Czasem jak przytnie to kursor robi się jakiś dziwny - zniekształcony o dziwnych kolorach.

Reszta temperatur myślę że jest ok w spoczynku cpu 43’ MB 43’ gpu 35’.

Czy ktoś miał podobny problem oraz czy temperatura mostka południowego jest przyczyną przycinania komputera oraz zniekształconego kursora ???

z góry dziękuje za odpowiedzi !

Jaki płyta ma system chłodzenia ?

Daj zdjęcie płyty, tak aby było widać całe chłodzenie.

Chłodzenie ma fabryczne - http://www.asus.com/Motherboards/P6T6_WS_Revolution/

zawsze było ok mam płyte ponad dwa lata !

Widzę, że płyta ma system chłodzenia (heat pipe), czyli połączony mostek południowy + północny + jedna sekcja zasilania.

I w sumie, to trzeba zdjąć całą sekcję, powymieniać pasty, sprawdzić mocowania.

Możliwe, że układ nieszczelny i nie ma czynnika chłodzącego? może w takim wypadku trzeba zamontować na mostku południowym dodatkowy wentylator, bo północny i sekcje zasilania chłodzi wentylator CPU.

Witam to nie wina mostka poludniowego tylko sterownikow karty graficznej mam taka sama plyte i takie same mialem objawy sprawdz jaka masz wersje sterowników do karty i zainstaluj sobie wersje 314.22 problem zniknie Pozdrawiam