Asus p7h55-m nie wyłacza się

A tego narzędzia próbowałeś - może nadpisze bios i ruszy. Instrukcja do płyty i poczytaj.

CrashFree BIOS 3

Przywróć uszkodzony BIOS z pamięci USB
ASUS CrashFree BIOS 3 oferuje możliwość przywrócenia uszkodzonej zawartości BIOS z pamięci USB, gdzie została zapisana jego zawartość. To narzędzie pozwala zaoszczędzić koszt i czas zakupu oraz wymiany kości BIOS na nową.

ASUS CrashFree BIOS 3

ASUS CrashFree BIOS 3 to narzędzie pozwalające na odbudowanie BIOSu w sytuacji gdy uprzednio prowadzona aktualizacja nie powiodła się. Możesz odbudować uszkodzony BIOS za pomocą nośnika USB zawierającego plik z BIOSem.

Aby odbudować uszkodzony BIOS:

Krok 1: Uruchom swój komputer.

Krok 2: Zamontuj nośnik USB zawierający plik z BIOSem do portu USB - najlepiej tył i do USB 2.0 czarny.

Krok 3: Narzędzie wykryje automatycznie źródło zawierające plik z BIOSem. Po odszukaniu plik zostanie wczytany i uruchomiona zostanie aplikacja EZ FLASH 2.

Krok 4: System wymaga wejścia do BIOS by odtworzyć ustawienia BIOS. Aby zapewnić kompatybilność i stabilność zalecamy użycie przycisku F5 celem wczytania domyślnych ustawień BIOS.

Jak to nie ruszy, to programowanie kości lub wymiana.

Nooosz… przecież o tym pisałam i mnie zjebałeś jak burą sukę!
Toto właśnie szuka po napędach plików biosu!
Fuken szyt!
Przecież gość ma płytkę do tej mobo… A jak nie ma, to niech sobie ściągnie i wypali.
Ta płyta służy miedzy innymi do ratowania biosu.
Niech włoży ją w napęd i niech sprawdzi sobie.
Wrr… faceci! :stuck_out_tongue:

I bardzo dobrze - przeczytaj co napisałem i jak napisałem.

Płyta serwisowa prawdopodobnie nie zawiera biosu - ale trzeba sprawdzić.

Tylko pendrive USB z biosem i może ruszy.

Są pliki biosu. Sprawdzałam na nośniku od mojej Z-80-tki… Jest nawet kilka wersji, pewnie dla całych serii płyt.
Może być penek, cd, dvd, flopp… podejrzewam, że z hdd pod usb by poszło też.
Ma głowę, to niech pokombinuje troszkę :wink: