Asus p8p67 r3 ust.biosu pod wydajnosc

Siemanko.Mam niewiedze odnośnie ustawień biosu…Jak ustawić prostymi krokami lepszą wydajność ? Chodzi mi głównie o ram : posiadam 2x4gb corsair vengance 1866mhz,jednak uzyskuje maks 1600 przestawiając w biosie na 3 opcje: czyli na najwydajniejsza bo na normal mam 1333mhz. Za to procek w roli turbo też na normalu 3,8…czy ustawienia ręczne na normal mode z 1333 MHZ na 1866 coś da czy może opózni działanie ?

praktycznie zmiana taktowania ramu z 1333 do 1600 czy 1866 nic w pracy nie daje oprócz pkt w benchmarkach. A jeśli chcesz mimo wszystko wykorzystać to za co płaciłeś musisz ustawić częstotliwość ręcznie.

czyli sama zmiana z 1333 na 1866 w tej zakladce normal mode? zapomnialem dodac ze system to win 7 ultimate 64

jeśli masz tam zakładkę z dzielnikiem pamięci to tak, tylko ustaw ten tryb. Dokładnie nie wiem jak jest w tych płytach, nie miałem nigdy tak zrobionego biosu.

Tam na tej płycie mam trzy takie konfiguracje gdzie w każdej mam inne dzielenie.Rzecz w tym że w tej trzeciej zakladce ( ustawienia najwydajniejsze ustawia mi ten ram na 1600 Mhz tam z malym haczykiem.Podkreślam że kości maja 1866 Mhz.