Asus, płytki DVD Recowery i przywracanie Visty - długi start

(pgr) #1

Znajomy ma laptopa Asus U80A z Vistą, do tego 2 płytki DVD recovery z angielską Vistą -64, CD z sterownikami (na płytce napis support 32 bits only)

Sytuacja wymagała przywrócenia Windowsa Vista

Po co sa 2 płytki DVD? I jak korzystać z tej drugiej?

Pierwszą odpalam jak w poradnikach piszą, leci sobie Windows i wyskakuje komunikat o płytkę ze sterami - wkładam ją (choć czy ona ma wersje -64?)

Pojawia się czarne okno z wierszem:

E:\>start /w \I386\AsCopy.exe /copy64

Lub coś podobnego, płyta buczy ostro w napędzie i nic się nie dzieje

I co z tą drugą płytkę w Windowsem nazwaną 2/2

Ostatecznie ta drugą całkiem pominąłem, tą ze sterami nie wykorzystałem raczej (bo oprócz buczenia nic się nie działo)

Restart i poleciała dalej instalacja Windowsa

to było przed świętami, dziś kończyłem stery z strony asusa i parę programów SP2, aktualizacje itp

ale całość jeszcze przez instalacją sterowników zaczęła się długo uruchamiać ok 10 minut (choć nie za każdym razem) wyłączanie jest szybkie

(troiP) #2

Może na tej drugiej płycie są sterowniki i dodatkowe oprogramowanie pod x64 chociaż wątpię bo recovery z vistą bardzo rzadko pojawiało się na jednej płycie. A nie możesz jak już jesteś w systemie włożyć jej do napędu i zobaczyć do na niej jest?

Jeżeli only 32 bity to mógł pojawić się konflikt sterowników i dlatego tak długo się ładował.

(adam9870) #3

blue-screen-nie-mozna-uruchomic-systemu-t515410.html#p3231582

(pgr) #4

Teraz lapka nie mam pod ręką, w menedżerze nie ma wykrzykników więc chyba nie ma konfliktów no i nic nie wskazywało na to że coś się kopiuje

Ale czy sama Vista zapewnia rozdzielczość monitora 1366x768? Bo bez sterów tyle było i tyle ma być

(troiP) #5

A co ma Vista do rozdzielczości? Zainstaluj sterowniki do karty graficznej ze strony producenta a nie licz na te z automatu instalowane przez system.

Nikt nie pisał o niebieski ekranie śmierci

(pgr) #6

Jak zainstalujesz system to jakąś tam rozdzielczość już masz, poprawiasz sterownikami i masz tą właściwą

Po zainstalowaniu systemu a przed sterownikami (ze strony Asusa i na pewno -64) ekran miał wymagane 1366x768 wiec się zastanawiam czy to od Visty czy coś z tej dziwnej Driver CD poszło

System wstaje ale po 10 minutach (najdłużej trwa faza ta sprzed logowania na konto)

(troiP) #7

Dlatego ja nie jestem zwolennikiem płyt recovery. Szukasz czystej ( bez cracków etc.) płyty Visty ( różne źródła ) i instalujesz system po bożemu, potem stery i wszystko śmiga tak jak powinno.

(pgr) #8

Na razie znajomy obserwuje sytuację- i czasami Vista wstaje szybko a czasami 10 minut

(adam9870) #9

Sprawdzałeś dysk zgodnie z radami stąd: blue-screen-nie-mozna-uruchomic-systemu-t515410.html#p3231582

(pgr) #10

Nie, to laptop znajomego co przebywa okresowo dość daleko wiec będę obserwował sytuację

Dodane 03.01.2013 (Cz) 20:21

Dla porządku - komp staruje normalnie, samo wszystko ustało