Asus, płytki DVD Recowery i przywracanie Visty - długi start

Znajomy ma laptopa Asus U80A z Vistą, do tego 2 płytki DVD recovery z angielską Vistą -64, CD z sterownikami (na płytce napis support 32 bits only)

Sytuacja wymagała przywrócenia Windowsa Vista

Po co sa 2 płytki DVD? I jak korzystać z tej drugiej?

Pierwszą odpalam jak w poradnikach piszą, leci sobie Windows i wyskakuje komunikat o płytkę ze sterami - wkładam ją (choć czy ona ma wersje -64?)

Pojawia się czarne okno z wierszem:

E:\>start /w \I386\AsCopy.exe /copy64

Lub coś podobnego, płyta buczy ostro w napędzie i nic się nie dzieje

I co z tą drugą płytkę w Windowsem nazwaną 2/2

Ostatecznie ta drugą całkiem pominąłem, tą ze sterami nie wykorzystałem raczej (bo oprócz buczenia nic się nie działo)

Restart i poleciała dalej instalacja Windowsa

to było przed świętami, dziś kończyłem stery z strony asusa i parę programów SP2, aktualizacje itp

ale całość jeszcze przez instalacją sterowników zaczęła się długo uruchamiać ok 10 minut (choć nie za każdym razem) wyłączanie jest szybkie

Może na tej drugiej płycie są sterowniki i dodatkowe oprogramowanie pod x64 chociaż wątpię bo recovery z vistą bardzo rzadko pojawiało się na jednej płycie. A nie możesz jak już jesteś w systemie włożyć jej do napędu i zobaczyć do na niej jest?

Jeżeli only 32 bity to mógł pojawić się konflikt sterowników i dlatego tak długo się ładował.

blue-screen-nie-mozna-uruchomic-systemu-t515410.html#p3231582

Teraz lapka nie mam pod ręką, w menedżerze nie ma wykrzykników więc chyba nie ma konfliktów no i nic nie wskazywało na to że coś się kopiuje

Ale czy sama Vista zapewnia rozdzielczość monitora 1366x768? Bo bez sterów tyle było i tyle ma być

A co ma Vista do rozdzielczości? Zainstaluj sterowniki do karty graficznej ze strony producenta a nie licz na te z automatu instalowane przez system.

Nikt nie pisał o niebieski ekranie śmierci

Jak zainstalujesz system to jakąś tam rozdzielczość już masz, poprawiasz sterownikami i masz tą właściwą

Po zainstalowaniu systemu a przed sterownikami (ze strony Asusa i na pewno -64) ekran miał wymagane 1366x768 wiec się zastanawiam czy to od Visty czy coś z tej dziwnej Driver CD poszło

System wstaje ale po 10 minutach (najdłużej trwa faza ta sprzed logowania na konto)

Dlatego ja nie jestem zwolennikiem płyt recovery. Szukasz czystej ( bez cracków etc.) płyty Visty ( różne źródła ) i instalujesz system po bożemu, potem stery i wszystko śmiga tak jak powinno.

Na razie znajomy obserwuje sytuację- i czasami Vista wstaje szybko a czasami 10 minut

Sprawdzałeś dysk zgodnie z radami stąd: blue-screen-nie-mozna-uruchomic-systemu-t515410.html#p3231582

Nie, to laptop znajomego co przebywa okresowo dość daleko wiec będę obserwował sytuację

Dodane 03.01.2013 (Cz) 20:21

Dla porządku - komp staruje normalnie, samo wszystko ustało