ASUS problem z ładowaniem win10

witam sprawa wyglada tak; 
mam nowego laptopa od wczoraj i  po podlaczeniu do zasilania bateria w ogole sie nie laduje 

bardzo prosze o pomoc

Bez tytułu.png

Nie piszesz jaki model laptopa, nie piszesz ile lat ma laptop… Spróbuj zaktualizować BIOS.

MODEL ASUS R558U
LAPTOP KUPIONY WCZORAJ 

Tylko bateria się nie ładuje? Czy w ogóle nie ładuje się z ładowarki? Tzn. bez baterii, tylko na zasilaniu sieciowym wystartuje? Jeśli nie, to zasilacz jest nie tak (coś z samym zasilaczem lub najczęściej sama końcowka, którą wpinasz do laptopa).

 

Jak na zasilaniu sieciowym  działa normalnie, a tylko sama bateria nie jest ładowana, to prawdopodobnie z niej już nic nie będzie. Dużo ma lat? Nie spadła ci kiedyś bateria? Albo korzystanie z niej jak jest bardzo zimna? (np noszenie laptopa w plecaku a potem od razu włączenie)

 

Jak kupony wczoraj, to może źle jest wtyczka z zasilacza wsadzona? (np nie doszła do końca) albo bateria coś nie siedzi dobrze?

laptopa nie da rady wlaczyc bez podlaczenia baterii do ladowarki. Wszedzie jest napisane ze laduje sie bateria a wciaz jest zero procent. Gdy odlacze kabel laptop sie wylacza. 

A na wyłączonym laptopie, kontrolka ładowania akumulatora świeci się? i akumulator się ładuje?

Jak kupiony wczoraj, to nie ma o czym gadać, oddaj do sklepu.

przy wylaczonym laptopie kontrolka sie swieci, ale mimo to nic sie nie laduje

 

Wyłącz lapka ,odłącz wszystkie peryferia w tym kabel zasilania i wyjmij baterie , odczekaj z 10 minut następnie zainstaluj baterie podłącz zasilanie i uruchom kompa ,miałem podobne przeboje kilka lat temu na starym laptopie i taka niby interwencja zawsze pomagała.

Aha jak bateria się naładuje  do 100% zawsze wyłączaj  zasilanie ,niech śmiga na baterii aż do komunikatu o konieczności podłączenia zasilania ,i tak w kółko.

Możliwe też  że wszystko działa jak trzeba tylko  eksplorator Windows nawala ,niestety w Win 10 problemy z eksploratorem to nic nowego ,możesz wejść w Menedżer zadań i w zakładce procesy odszukaj Eksplorator Windows kliknij na nim PPM i w menu kontekstowym daj  na Uruchom Ponownie ,możliwe że zaskoczy i ikonka zacznie pokazywać właściwą wartość ładowania.

 

Jeśli się świeci to znaczy że ładuje, sprawdź to co napisałem powyżej.

Ryju dzieki za probe pomocy no ale nie pyklo, wciaz to samo

To wygląda na uszkodzenie, akumulatora lub układu ładowania na płycie - leć z reklamacją.

Starsze modele laptopów HP miały (i być może mają wciąż) podobny problem. Na jakimś forum znalazłem poradę, która ponoć działa. Być może coś podobnego można wypróbować i w tym przypadku, chociaż to inny producent.

  1. Jak radzi kolega Zero Ghost, wyłączyć lap, odłączyć zasilanie i wyjąć baterię, odczekać czas

  2. Tu inaczej - podłączyć zasilanie do lap BEZ BATERII, następnie włączyć lap i załadować system do pulpitu

  3. Włożyć baterię, powinna być wykryta przez system i powinna zacząć się ładować.

 

Nie dam głowy że to działa. Poza tym , jak to nowy towar, to takie cyrki raczej nie powinny mieć miejsca i lepiej od razu reklamować, bo nie wiadomo co innego także może nie działać.

Robert Lewandowski gra, lecę oglądać.