ASUS R500VD - sterowniki, montaż dysku SSD

Być może stanę się posiadaczem dysku SSD  dyskssdgpsm0.png

Mam zamiar zamontować go w laptopie ASUS R500VD. Już w innym wątku gdzie użytkownicy pisali mi że mogę się zaopatrzyć w taki dysk żeby przyspieszyć komputer przeczytałem że to wykonalne, więc poproszę o informacje jak dokładnie to zrobić. Co gdzie przyłączyć i co zainstalować żeby grało i dało się tam zainstalować Windowsa. I nie wiem co wybrać, żeby wywalić z komputera, DVD czy HDD.

Powinno być podobnie - sprawdź w instrukcji:

Na spodzie powinna być klapka od dysku z jego małym symbolem, odkrecasz ją i wyciągasz dysk z mocowań i montujesz nowy nabytek. W takim przypadku wymiana jest niewiele trudniejsza niż w stacjonarce. Gdyby nie było dedykowanej klapki to trzeba ściągnąć cały spód obudowy.

Potem instalujesz system, kontroler dysku koniecznie musi być w trybie ahci. Przenoszenie partycji z HDD nie jest zalecane.

Mam jedną długą i wąską klapkę przez cały spód. O co chodzi z tym trybem ahci? Postanowiłem, że wyrzucą DVD bo używam go sporadycznie, więc jeśli chciałbym coś obejrzeć to zrobię sobie obraz na innym komputerze i odpalę w Daemon Tools, tak samo z grami. Właściwie to od wakacji do tej pory używałem DVD dwa razy.

Jeśli klapkę masz tylko jedną to sprawa prosta. Tryb ahci ustawia się w biosie. Ahci domyślnie jest włączone, ale dla pewności możesz sprawdzić. 

A mogę zamontować dysk w miejscu DVD? Jaki adapter potrzebuję do mojego komputera tak żeby wszystko pasowało?

http://netia.emarket.pl/raidsonic/icy-box-kieszeń-wewnętrzna-2-5-sata-na-ssd-hdd-czarna/p-c1063160 tego typu kieszeń możesz wykorzystać. 

Jakieś tańsze odpowiedniki? Jeszcze sobie poszukam, dzięki.