ASUS R510J - wymiana podzespołów - na jakie?

Witam, posiadam laptopa ASUS R510J, konfiguracja sprzętowa następująca:

Procesor: Intel Core i7 - 4710HQ do 3.5 GHz

Ram: 12 GB DDR3

Grafika: GeForce GTX 850M 2 GB

Płyta główna: ASUSTek Computer INC. Model X550JK

 

Moje pytanie do Was jest takie, co powinienem w pierwszej kolejności wymienić i na co żeby poszły mi płynnie na full detalach gry typu GTA 5, Wiedźmin 3 czy nowy Far Cry Primal ? Od wymiany czego powinienem zacząć? Dodam, że nie planuję przeskoczyć na stacjonarkę.

Procesor i karta graficzna są przylutowane do płyty głównej.

Niestety nie zaskoczę Cię, ale w celu poprawy wydajność będziesz musiał kupić nowy laptop lub stacjonarny.

Po czym to poznać, że to procesor i karta graficzna jest zintegrowana ?

Po specyfikacji laptopa. Tego jaką ma płytę główną, procesor, kartę… Czasami są to jednostkowe przypadki.

Pamiętaj, google nie gryzie!!

No właśnie szukałem w googlach czy faktycznie ten laptop ma zintegrowaną grafike i procek i nigdzie tego nie mogłem znaleźć. W takim razie jestem trochę zły… Da się dobrze pograć na tym lapku, ale chciałem trochę lepiej :wink:

Żeby mieć dobry laptop do gier musisz wyrzucić od 3 tyś wzwyż. Pod względem aktywnego grania dużo lepsze są PC

 No ja dałem za niego 3200 w maju ubiegłego roku i albo gość sam się nie znał na rzeczy albo po prostu mnie zrobił w bambuko, bo powiedział, że mogę sobie wszystko w nim wymienić. Na początek od razu sobie ramu 8 GB dokupiłem i jest ok, teraz pomyślałem że wymienię grafikę, a tu ■■■■… Stacjonarnego nie chcę, nie praktyczny, jak będę musiał, to kupię innego Laptopa. Nigdzie nie mogę znaleźć w necie 100% potwierdzenia, że to jest dedykowana karta. Gdzieś w necie wcześniej znalazłem ten sam model i było napisane “dedykowana” karta graficzna.

Tylko że zwrot “dedykowana” w 99% przypadków oznacza że posiada własną pamięć a nie jest współdzielona z ram. Z resztą dedykowana - jak sama nazwa wskazuje przeznaczona do zaawansowanych operacji graficznych i ten zwrot nic nie ma wspólnego o sposobie montażu.

Jedynie na prawdę drogie i przeznaczone właśnie do grania laptopy mają możliwość wymiany karty graficznej ale to chyba też wymaga specjalnego rodzaju kart pasujących pod dany model więc nadal jesteś na łasce producenta a cena pewnie jest kosmiczna.

Jednym słowem dałeś się nabrać na proste chwyty marketingowe.

Pewnie tak… no cóż… trudno. Dzięki za info. W takim razie na co następnym razem patrzeć jak będę brał laptopa? Na co patrzyć żeby mieć pewność że będę mógł go dowolnie zmodyfikować ?

Zanim cokolwiek kupisz dwa razy sprawdź specyfikacje. Teraz każdy lepszy sklep ma możliwość kupienia lub sprawdzenia oferty online i to za pomocą tego źródła własnoręcznie sprawdzaj sprzęt lub zapytaj tutaj o ocenienie lub przedstawienie propozycji sprzętu takiego jak tobie odpowiada. Tutaj wszyscy udzielają się bezinteresownie (za darmo) i masz pewność że otrzymasz rzetelną ocenę a nie “kit” od sprzedawcy który powie ci wszystko co chcesz usłyszeć byle byś kupił najdroższy sprzęt bo on na tym zarobi. Taką ma pracę. Żerowanie na niewiedzy klientów.