ASUS R510JX-DM149H czy warto?


(Michalmatma32) #1

Witam. Od kilku dni rozglądam się za laptopem do pracy i może czasami do gier lub grafiki (ale bez przesady). Znalazłem ten model: ASUS R510JX-DM149H. Co o nim sądzicie? Dla mnie parametry są super. Jachętniej usłyszałbym opinie właścicieli tego sprzętu.


(Wojtek Gryf) #2

Wykonanie - plastik, słaba bateria. Poza tym duża wydajność z systemem w niskiej dość cenie, oraz dobra kultura pracy wg testów - czyli nie przegrzewa się.


(Michalmatma32) #3

A na ile może wystarczyć ta bateria przy umiarkowanym użytkowaniu, bo na wielu stronach nie ma tego w opisie? Ewentualnie jaki inny laptop mógłbym wziąść pod uwagę? Nie chciałbym Lenovo, bo ostatnio w Komputroniku słyszałem, że jest spora awaryjność. Czy nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, że jest to model dla graczy?


(Wojtek Gryf) #4

Spora awaryjność bo największa sprzedawalność tak naprawdę - im więcej na rynku laptopów danego modelu tym więcej może się zepsuć :wink:


(Michalmatma32) #5

Poniżej 4000 zł, głównie do multimediów, jakieś programowanie, może czasami grafika (może Flash, Photoshop) no i od czasu do czasu jakieś gierki (ale nie mam mani do wysokich ustawień).


(Wojtek Gryf) #6

Jest sporo opcji. Asus, dell 7559 nowy, acer vn7, acer v5.


(Michalmatma32) #7

Sprawdziłem wiele modeli, również te wymienione przez ciebie i nie znalazłem nic z lepszymi bebechami, w podobnej cenie (modele powyżej 4000 są dla mnie trochę za drogie). Martwi mnie tylko ta słaba bateria, bo czasami trzeba gdzieś zabrać laptopa ze sobą.


(Wojtek Gryf) #8

A w jakiej konfiguracji patrzyles?