ASUS R510JX-DM149H czy warto?

Witam. Od kilku dni rozglądam się za laptopem do pracy i może czasami do gier lub grafiki (ale bez przesady). Znalazłem ten model: ASUS R510JX-DM149H. Co o nim sądzicie? Dla mnie parametry są super. Jachętniej usłyszałbym opinie właścicieli tego sprzętu.

Wykonanie - plastik, słaba bateria. Poza tym duża wydajność z systemem w niskiej dość cenie, oraz dobra kultura pracy wg testów - czyli nie przegrzewa się.

A na ile może wystarczyć ta bateria przy umiarkowanym użytkowaniu, bo na wielu stronach nie ma tego w opisie? Ewentualnie jaki inny laptop mógłbym wziąść pod uwagę? Nie chciałbym Lenovo, bo ostatnio w Komputroniku słyszałem, że jest spora awaryjność. Czy nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu, że jest to model dla graczy?

Spora awaryjność bo największa sprzedawalność tak naprawdę - im więcej na rynku laptopów danego modelu tym więcej może się zepsuć :wink:

Poniżej 4000 zł, głównie do multimediów, jakieś programowanie, może czasami grafika (może Flash, Photoshop) no i od czasu do czasu jakieś gierki (ale nie mam mani do wysokich ustawień).

Jest sporo opcji. Asus, dell 7559 nowy, acer vn7, acer v5.

Sprawdziłem wiele modeli, również te wymienione przez ciebie i nie znalazłem nic z lepszymi bebechami, w podobnej cenie (modele powyżej 4000 są dla mnie trochę za drogie). Martwi mnie tylko ta słaba bateria, bo czasami trzeba gdzieś zabrać laptopa ze sobą.

A w jakiej konfiguracji patrzyles?