Asus R556L nie uruchamia się

Witam dzisiaj napotkałem w komputerze siostry problem z niemożliwością uruchomienia laptopa. Przy wciśnięciu przycisku zasilania słychać start dysku i rozruch wentylatorów, ale trwa to jedynie z sekundę. Co najciekawsze podobno jak przekazała mi siostra na ekranie pojawił się blue screen  w czasie normalnego użytkowania komputera (jak przewiduję był to facebook ;-p). Po owym blue screenie nastąpił jeden restart potem drugi i wtedy komputer się wyłączył. Laptop ma dopiero dwa tygodnie także wydaje mi się że być może usterka wynika z wad fabrycznych, lub po prostu należy wykonać reset sprzętowy laptopa ( bo nie raz mi samemu zdarzało się że Windows 8.1 potrafił namieszać przy uruchamianiu, ale jeżeli tak by było to startować powinien chociaż poprawnie BIOS) poprzez wyciągnięcie baterii. Niestety w tym miejscu jest problem ponieważ w tym modelu bateria jest wbudowana. Moje pytanie czy idzie wykonać reset sprzętowy jakaś sekwencją klawiszy , no i co może być przyczyną takiego nie uruchamiania się laptopa. Bazując na swoim doświadczeniu i tym że dysk i wentylatory startują odrzucam uszkodzenie płyty głównej , najbardziej pasują mi ewentualne zimne luty , lub jakieś inne wady produkcyjne.