Asus Radeon R7 260X OC DirectCUII - wysokie temperatury, cały czas 1188/1750Mhz

Witam. Jest taki problem z tą kartą, że nie zmniejsza takowań na pulpicie (cały czas na 100%)… Rdiator jest ciepły (pasta jest ok) a karta na pulpicie ma 56*C i 0-1% użycia GPU! Sterowniki (CCC) nie działają -0 nie działa podkręcanie (tylko wentylator). Zinstalowane są sterowniki beta (instalowane we wtorek… Nic nie zmieniły. Obudowa to Zalman T4 (teraz otwarta stoi… Temperatury te same) Czasem potrafi zamknąć grę a po lewej stronie cojakis czas w grach mrug czrnykwadrat… PRzepraszam za bledy ale musze kupic klawiature :smiley: XC

Dodam, ze Asus GPU Tweak potrafi zwiekszyc taktoiwania ale przy probie zmniejszenia ich wraca do 1188/7000 (efektywnie)

Zainstaluj najnowsze stabilne sterowniki, jeśli nie pomoże sprawdź starszą wersję sterownika.

 

Dodatkowo przydałoby się posprzątać po sterownikach, np. za pomocą Display Driver Uninstaller (po odinstalowaniu sterownika użyj w trybie awaryjnym).

 poczytalem troche…  to nie wina sterownikow tylko biosu karty graficznej… jutro zflashuje bios do zwyklego Asus r7 260x DC2 bez OC  i podkrece na wartosci troche mniejsze niz sa teraz… Pytanie mam: podobno dziala vbios od sapphire i tam dziala przelaczanie i wgl (jestto opisane gdzies na tomshardware i wlasnie z tamtad mam atiflas) Edit: Dałem najlepszą ipomimo, że to nie o to chodzi :smiley: Proszę o zamkniecie tematu.