Asus Rog G752

Dzień dobry

Problem dotyczy oprogramowania Fan Boost który podczas trybu automatycznego nie wykorzystuje 100% możliwości wiatraka. Objawia się to tym że podczas grywania w tytuły pokroju Far Cry 5 laptop się zaczyna przegrzewać, wtedy muszę ręcznie ustawić prędkość wiatraków na przynajmniej 3000rpm (max do 4500rpm) żeby zbić temperaturę do niższej. Zastanawiam się czy to jest wada powszechna czy tylko występująca u nie licznych w tym u mnie oraz czy istnieje rozwiązanie tego problemu bo już dla świętego spokoju ustawiłem na stałe poziom rpm na 3000 także czy gram czy nie gram laptop sobie szumi.

Pozdrawiam
Damian

Usunąłem cały ASUS crapware i nie zauważyłem, bym coś na tym stracił. Dwa pytania:

  1. Masz aktualny BIOS?
  2. Co rozumiesz przez przegrzewanie laptopa? Jakie masz temperatury CPU i GPU (polecam HwInfo i/lub HwMonitor)?

Pod pojęciem przegrzewanie rozumiem taki poziom temperatury który wpływa na urządzenie. U mnie dochodzi prawie do 90stopni na procesorze i raz się zdarzyło wtedy że wifi przestało działać, karta graficzna aż tak się nie rozgrzewa. Bios mam najnowszy, aktualizowałem kilka miesięcy temu do nowej wersji, na starym biosie problem był ten sam. Jak dzwoniłem na infolinie Asusa to tam mi doradzili żebym ręcznie wiatraki podkręcił na full

Jeśli BIOS masz aktualny to ten dodatkowy program ASUSa nic więcej Ci nie daje. Co to za procesor? Intel Core i7-6700HQ?

Procesor to jest Intel Core I7-7700HQ