Asus ROG Strix SCAR 17 G733 - warto za 11300 zł?

Jak w temacie, zabieram się do zakupu jakiegoś wydajnego laptopa z rtx serii 3000 i ryzenów 5000 (bo wydajniejsze niż intele) i wydaje mi się, że najlepszą opcją będzie wspomniany w temacie laptop. Co sądzicie o tym zakupie? GPU ma 130W, wydajniejsze chyba będą tylko xmg neo 17. Jest też msi z 140w, jednak nie ma wersji z ryzenem, a intel zdecydowanie przegrywa starcie w wydajności nowych laptopów. Nie wiadomo jeszcze co pokażą nowe Legiony 7, jednak wątpię, żeby zaprezentowały się lepiej niż asusowskie strixy 17. Co myślicie o tym zakupie? Laptop wart swojej ceny?

Widziałem w działaniu. Jeżeli chodzi o wydajność to jest to kosmos. Jednak nie dałbym osobiście 11k za laptopa. To jest na moje trochę przesada. Jak inwestować takie pieniądze to w desktopa. Inwestowanie 11k w laptopa do rozrywki mija się zupełnie z celem i sensem.

Dla mnie to bardzo dobry laptop, od strony specyfikacji, dlatego też nie kupiłbym go. Podobnie jak przedmówca poszedłbym w desktopa, laptopy są niestety bardziej awaryjne i mniej żywotne, stąd właśnie moja niechęć. Ewentualnie wybrałbym inny model o 1/3 mniej wydajny, ale 2x tańszy. :wink:

Ale po co wy mi tutaj piszecie, że poszliście w desktopa to tego nie rozumiem… o tym jest ten temat? Chce kupić laptopa to rozmawiajmy o laptopach a nie elaborat jakie to laptopy są nieopłacalne… Mam taka pracę, że co chwile jestem w innym miejscu i tylko laptop wchodzi w grę. Odnośnie ceny, ja ostatni laptop kupowałem 5 lat temu, teraz już jego podzespoły to trochę antyk, więc chcę kupić nowy, który posłuży mi na lata. Wiec te 11 tyś to nie jest wydatek na rok, na dwa, tylko mam nadzieję, że minimum na te 5, może więcej więc nie wiem czy to aż tak dużo te 11 tyś zakładając, że tyle będzie mi służył.

No to ja ci mówię/piszę, że nie wart takiej ceny.
Mając budżet 11k na sprzęt komputerowy wydałbym 7k na desktopa a 4k na laptopa. Miałbym dwa w jednym.

… ale nie taki laptop. Właśnie z racji na dobrą wielkość (17), wysoką wydajność i odświeżanie, to będzie on i mało poręczny i rozpaczliwie niemobilny, jeżeli skorzystasz z jego mocy.

Kupujesz mocny laptop, który pod pełnym obciążeniem, wytrzyma na akumulatorze nówce 90 minut. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, ale nie jest to dla mnie sprzęt odpowiedni do wyjazdów, tym bardziej, że poza domem rośnie ryzyko przypadkowego uszkodzenia, a cena jest naprawdę wysoka i szkoda.

Asus ROG Strix Scar 17 G732LXS laptop review: Frontier runner - NotebookCheck.net Reviews

Dokładnie. Baterię w tego typu laptopach należy traktować jako UPS a nie coś na czym można pracować a tym bardziej na przykład grać.

@sidkwa @anon7248146

Proszę już was o niekomentowanie mi tutaj nic pod postem, bo robi się niepotrzebny spam nic nie wnoszący do tematu. Ja tego laptopa będę używał zawsze na stole, z możliwością podpięcia do gniazdka. Im większy tym lepszy bo lepsze temperatury, a parę centymetrów więcej czy mniej, tak samo z wagą w żaden sposób nie wpływa dla mnie na mobilność czy poręczność. Poza tym nie ma laptopów gamingowych, w których się gra na baterii, bo każdy wydajny lapek szybko ją pochłania, niezależnie ile by nie miała pojemności - 1h czy przy pojemniejszych 1.5h grania bez różnicy - bardzo mało.

Każdy ma prawo komentować, nawet jeżeli merytoryczne opinie nie podobają się autorowi.

Jeżeli rzetelny test tego modelu na notebockcheck, który wkleiłem, jest dla Ciebie spamem, to czym są Twoje posty? Marketingiem szeptanym, że model jest super?

Nie wnikam już jaką pracę chcesz wykonywać na 3080, bo to chyba tylko grafika, lecz nie na 17 calach… sugeruje jednak wstrzymać się z inwestycjami. Obecnie bitcoinowi górnicy kopia już nawet na laptopach, co zawyża ceny sprzętu.

o czym ty człowieku mówisz, wrzuciłeś mi stary model z rtx 2080… po co mi recenzja starszej generacji, co najwyżej różnice miedzy tamtą generacją a obecną z rtxami serii 3000…

… o tym, że gdybyś poświecił czas, to byś dostrzegł, porównując, dane dot. nowego i starego modelu, że specyfikacja prawie się nie zmieniła. np. obudowa, układ chłodzenia i czas pracy.

Oczywiście łatwiej jest Ci atakować i naskakiwać, miast pozbierać fragmenty różnych testów samemu. :wink:

@007piecha.
Ten laptop jest naprawdę bardzo dobry. Stać cię, chcesz go, masz fundusze to go kup. Jednak należy się zastanowić czy na twoje potrzeby warto aż tak drogi sprzęt kupować. Wiesz dlaczego? Bo może się okazać, że kupowanie takiego drogiego laptopa to jak kupno drogiego samochodu. Kupiłbyś Hummera wiedząc, że będziesz jeździł nim tylko po mieście? Bogatemu nikt nie zabroni ale to byłby naprawdę głupi pomysł. Podobnie może być w przypadku tego laptopa.

W tej cenie jest to bardzo wydajna konfiguracja, jeżeli szukasz do gier na teraz, nic lepszego nie dostaniesz.