Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065) - Brak wykrywalności napędu DVD pod USB

Witam, mam taki problem otóż po zakupie tego modelu laptopa i modyfikacji go poprzez sklep gdzie zamiast napędu dvd jest włożony dodatkowy dysk twardy nie wykrywa mi napędu optycznego którym to jest Samsung a model to: SE - S084
Zakup był zrobiony również bez systemu operacyjnego którym jest teraz Windows 10 Professional x64 wersja 1903 a kompilacja jego to 18362.175 sterowniki oraz reszta potrzebna jest zainstalowana bo nie pokazuje żadnych problemów z systemem operacyjnym, itd.
Może mi ktoś pomóc i podać wskazówkę jak wyżej opisany problem można rozwiązać ???
Pendrive pod złącze usb wykrywa bezproblemowo oraz dyski zewnętrzne różnej pojemności.
Napęd nie może być uszkodzony gdyż na komputerze stacjonarnym bezproblemowo go wykrywa i można działać na nim z tym samym systemem operacyjnym wraz z jego wersją i kompilacją rzecz jasna.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Z tego co widzę napęd wymaga podłączenia do dwóch portów USB. Prawdopodobnie porty, pod które podłączasz (albo jeden z nich) mają zbyt małą wydajność prądową. Spróbuj z innymi portami. Alternatywnie przydałby się hub USB z zewnętrznym zasilaczem (ładowarka do telefonu/tabletu wyciągająca 2-2,5A powinna dać radę).

Witam, dzięki za szybką reakcję.
Faktycznie po podłączeniu do dwóch gniazd usb zaskoczył napęd i odpala.
Lecz w opcji Mój Komputer nie widzi napędu, niestety.

Sprawdź czy w menedżerze urządzeń nie masz jakiegoś “konfliktu/braku”. Jesli nie to “Ten Komputer -> PPM.Zarządzaj -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami” - nie widać napędu? Jeśli widać a nie ma litery to ją przypisz (PPM i opcja zmiany litery dysku). PPM - prawy przycisk myszy.

Witam ponownie, stosując się do wyżej podanej instrukcji niestety w opcji " Zarządzanie dyskami " nie widać napędu dvd.
Reszta po sprawdzeniu wszystkiego brak jakichkolwiek problemów z sterownikami, itd.

Menedżer urządzeń go “widzi”? Jeśli nie to samo “zaskoczenie” napędu to za mało - nadal dostaje za mało prądu z 2ch gniazd USB.

Czy po podłączeniu napędu do laptopa system wydaje dźwięki związane z tym zdarzeniem?

Wejdź w menadżer urządzeń i pokaz rozwiniętą gałąź kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej.