ASUS ROG Strix vs inne laptopy z tej półki

Nie no jasne, że nie ma co czekać, bo zawsze znajdzie się coś co na warto poczekać, ale tak czy siak planowałam dopiero około września/max października kupić, więc zobaczymy czy i jak przez ten czas zmieni się sytuacja cenowa na rynku i przy okazji zerknąć też będzie można na te nowości właśnie.

Aczkolwiek ciężki orzech do zgryzienia i przemyślenia czy wziąć tego 4600H, do którego nie powiem, @LORDEK zachęciłeś mnie zdecydowanie, czy Acera z i5 czy tego ROGa z kartą co prawda 1650 i 8GB, ale dokupić od razu drugie 8. Choć ta karta mocno mnie po przeanalizowaniu tego wszystkiego ‘uwiera’, ale będzie to też najbardziej budżetowa wersja, a póki co budżet to jest niestety mój bottleneck :wink: . Jednak tak jak mówione było wyżej, do tego elementu akurat warto dopłacić.

GPU w laptopie do grania to element, który starzeje się najszybciej. Myślę byś rozważyła minimum tego 1650Ti, bo laptop na pewno z Tobą zostanie na wiele lat, a możliwości upgradu masz niewielkie. Oczywiście najbardziej Cię zachęcam do 4600H, bo laptop nie jest drogi, a ma fajne parametry - i kosztuje 3600 zł mając 16GB RAM na pokładzie.

Masz porównanie wszystkich trzech kart w benchmarkach i grach:

https://www.notebookcheck.net/GeForce-GTX-1650-Ti-Mobile-vs-GeForce-GTX-1660-Ti-Mobile-vs-GeForce-GTX-1650-Mobile_10227_9641_9828.247598.0.html

W niektórych grach wyniki mają buga, bo 1650Ti wypada gorzej od 1650, ale to błąd małej ilości próbek. W teście Wiedźmina 3 masz ogarnięte wyniki - świeża karta, mało testów w porównywarkach

Tego Strixa ma proline.

Może napisz do nich czy nie mają wersji bez systemu lub czy mogliby taki ściągnąć. Ewentualnie jakiś rabat. BTW. Windowsa chcesz kupić oddzielnie czy masz swojego?

Właśnie dlatego teraz chyba najbardziej skłaniam się ku 4600H, bo jednak wydaje się, że ma najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny i obejrzałam/przeczytałam kilka testów - wypada naprawdę fajnie.
Dzięki za wrzucenie porównania, faktycznie daje pogląd, zwłaszcza patrząc na tego Wiedźmina jako chyba najbardziej reprezentatywną dla mnie grę z tych o wyższych wymaganiach.
Zapytam w proline i super, że udało Ci się znaleźć go z tą kartą - dzięki wielkie! Choć jeśli nie będą mieli, to chociaż pomoże mi to w podjęciu decyzji :smiley:
Co do Windowsa to mam go z uczelni, więc jednak byłaby to spora oszczędność i jak można skorzystać to why not.

Uczelniane systemy to o tyle “problem”, że po zakończonej nauce powinno się klucz zmienić. No chyba, że coś się zmieniło.

Jak byłem na MSDN:AA to nie było żadnego zapisu który mówiłby, że po zakończeniu edukacji należy zmienić klucz. Po prostu próba aktywacji na nowym komputerze mogła się nie udać (i tak się działo, jak kończyłem uczelnię zapisałem sobie kilka kluczy “na wszelki wypadek” i stare klucze po formatach przechodziły aktywację na tych samych komputerach, nowe - już nie).

Dokładnie, wg mojej wiedzy pakiet Office wygasa, system - nie, poza tym jeśli nie z uczelni to z pracy, więc w tej kwestii raczej ok.
W każdym razie dziękuję wszystkim za rady, jakbym do czasu zakupu miała jeszcze jakieś palące pytania to pozwolę sobie je tu zadać. Raz jeszcze dzięki! :slight_smile:

1 polubienie

Tylko w przypadku Intela, możesz pobawic sie jeszcze w undervolting. W przypadku ryzena to nie takie proste.

AMD zapowiada obsługę mobilnych Ryzenów w Ryzen Master więc UV będzie możliwy. No i wcześniej poza tym pisałem już, że jeżeli koleżance zależy na w miarę ogarniętych temperaturach to niech bierze laptopa z 4600H, choć ogranicza się do 1650Ti.

Ostatecznie i tak postawiła na ROG z intelem 9300H, o ile proline będzie w stanie załatwić jej egzemplarz bez Windowsa.

Wszystko się zgadza, jedynie to, że jednak raczej zdecyduję się na tego właśnie z 4600H. :slight_smile:

1 polubienie