ASUS RT AC1200G+ jako repeater

Witam. Podłączyli w końcu kablówkę 500Mb/s (chyba tak się pisze) .Mam ich modem i stary mój router jak w temacie. W związku z tym pytanie czy może on działać jako repeater sieci wifi? Modem mam na dole a mieszkanie dwupoziomowe i chciałbym ten router podłączyć kablem, postawić u góry aby rozsyłał lepiej sieć wifi. Da radę coś takiego zrobić?

Pierwszy co nie napisał mb (metrów bierzących) :slight_smile:

Szacun :slight_smile:

Jak kablem, to bez problemu. Jak chcesz klientów mieć w tej samej podsieci, to wystarczy, ze wyłączysz DHCP na tym Asusie no i na wypadek zmienisz IP routera na takie, żeby nie pokrywało się z IP od nowej kablówki. Wpinasz do Asusa do żółtego portu (switcha) i już (jak miałeś wcześniej tam ustawione Wifi, to nic się nie zmienia). Masz jeszcze dodatkowo 3 wolne porty, to możesz tam podłączyć urządzenia “kablowo”.
Jak jednak chcesz na drugim poziomie mieć niezależną sieć, do użyjesz niebieskiego portu (wtedy zostawiasz DHCP na routerze no i musisz mieć pewność, że nowy router i stary nie są w tej samej podsieci, np. 192.168.1.0 /24)

Teraz co do tematu. Logujesz sie na stronę Asusa, Administracja i tam masz tryby działania routera :slight_smile:

Wybierasz tryb powtarzacza.

@tomaszwroblewski87
Nic nie wybieraj, nie zmieniaj. Wyłącz DHCP, podłącz jak opisałem.

Wyłączałeś kiedyś DHCP na Asusie?? Bo ja kiedyś tak i musiałem go ratować twardym resetem za pomocą reanimacji softem do tego przeznaczonym, bo nie dało sie zalogowac w ogóle na niego.

Po to Asus zrobił tryby pracy, zeby ułątwić to, a nie wymuszać coś na siłe.

Przestań proszę opowiadać głupoty, bo znowu mylisz za dużo pojęć. Jak nie rozumiesz, to wróć proszę do pytania @tomaszwroblewski87 Jak nadal nie rozumiesz, to zaczekaj aż zrozumiesz. Rozrysuj sobie, przemyśl - ale nie wprowadzaj pytającego w błąd.

To tryb punktu dostępu AP, a nie powtarzacza.

@bachus Przestań już alfo i omego wszystko więdząca, a reszta to debile i ćwoki wokół ciebie.

Nie, nie wiem wszystkiego - ale nauczyłem się, że jak ktoś ma w czymś większą wiedzę, to obserwuję, staram się dowiedzieć, zrozumieć. Jak nie wiem to PYTAM. Przez to zawsze staram się pracować z ludźmi lepszymi technicznie od siebie, bo wolę być ciągnięty w górę, niż w dół. Weź to sobie proszę do serca.

Używałeś router Asusa jakikolwiek i kiedykolwiek??

Tak, wyjątkowo nie trawię tych urządzeń, to samo tplinków. Jeszcze raz powtórzę - nic nie musi zmieniać, będzie działało także w zwykłym trybie, tylko trzeba wyłączyć DHCP. AP-mode w Asusach potrafi skutczenie zrobić cyrk na wbudowanym switchu.

Nie chcę nic zmieniać. Na dole mam powiedzmy sieć: Domowa i hasło xyz i to samo chcę mieć u góry.

Witam. Nie bardzo wiem kto ma rację i co tak naprawdę mam zrobić…, a jakby tak repeater po wifi zrobić?
Nie mam trybu powtarzacza tylko AP

Masz ten router? Mieszkasz tam? Czemu nie spróbujesz po kablu (AP), albo jako repeater?

Właśnie próbuję…

Ustawiłem go jako AP ale nie mogę się teraz na niego zalogować

Modem daje mi 2 sieci wifi normalnie z hasłem a router 2 sieci bez hasła… chciałby aby też miały hasło

Może go zresetuję i podpowiesz krok po kroku co mam zrobić…

Już ci to dawno napisał, że nie zmieniaj trybów, zostaw tryb routera i wyłącz serwer DHCP tylko. Ale chyba nie czytasz wszystkiego co on pisze.

Szukam tego DHCP tylko nie potrafię znaleźć
Dobra mam, teraz do wyłączę i mam kabel wpiąć do switcha?