Asus RT-AC51U - Problem z podłączeniem internetu

Witam serdecznie.

Otóż mam pewien problem, zakupiłem 10.07.2016 Router Asus RT-AC51U no i mam problem z konfiguracją go. W ogóle na nim internet nie działa ;/ Nie ma żadnego połączenia itd . Gdzie moim modemie  z 'Neostrady" ZTE ZX10W300  internet działa normalnie , właśnie z niego piszę … 

Próbowałem robić na początku tak jakby na czuja , pierwsze podłączenie i robiłem co uważałem lecz nic nie zatrybiło i po kilku nieudanych próbach zacząłem patrzeć w intrukcje i także to nie pomogło … Potem przeniosłem się na poradnik z YouTube https://www.youtube.com/watch?v=mB5xFrsaILk . Próbowałem zrobić mniej więcej tak jak w tym poradniku , wiem że to nie ten model routera no ale kurde nawet mi się takie rzeczy nie pokazują jak u niego w poradniku . Nie wiem co w ogóle robić . Uszkodzony router ? Moje doświadczenie jest za słabe czy co ? Router kupiłem wczoraj za 150zł bo był w promocji a kosztował 200 . Nie wiem czy oddać go na gwarancje czy co ? 

Proszę o pomoc bo nie wiem co robić . (7 dni mam na zwrot więc proszę o szybką pomoc , jeśli się nie uda to oddam niestety) 

 

Edit. Dodam tylko taka informacje bo nie wiem czy to będzie ważne. Kabel do internetu mam ciagniety z budynku obok ale mniejsza z tym i otóż wtyczka którą wpinam do modemu ma w kostce podłączone aby dwa przewody,  bodajże zielony i czarny.  Dwa są w ogóle nie wprowadzone w kostkę i są przycięte. Modem który mam obecnie połączony ten ZTE tak na tym działa ale może w routerze potrzebne jest większa ilość przewodów i w tym ten cały problem.  Piszcie co myślicie o tym moim problemie. Mile widziana pomoc hihihi :D:D 

Router nie ma modemu ADSL więc linii telefonicznej do niego nie podłączysz. Podłącz port Ethernet w zte do Ethernet w asusie. Na asusie wyłącz dhcp. Internet powinien ruszyć.

Bardziej właściwym routerem byłby np TP link 8961/8968, które mają modem ADSL, więc zte byłby zbędny. Chyba że zależy ci na standardzie WiFi ac. Choć przy takim łączu na niewiele się zda raczej.

Czyli router do zwrotu … Ale kurczę taką lipe walnąć i dopiero jak Ty mi napisałeś zacząłem czytać uważniej dokumenty od tego asusa :open_mouth: W takim razie dzięki za pomoc i temat do zamknięcia … :frowning: :frowning: :frowning: