Asus S36SG - wsparcie w formatowaniu

Witam, posiadam laptop Asus S36SG (bez napędu), Win7 i muszę zformatować system. Szukałem w internecie instrukcji ale do tego modelu nic nie znalazłem. Dodatkowym problemem jest to, że gdy wchodzę w Start->Zarządzanie komputerem->Magazyn->Zarządzanie dyskami-> to nie widzę partycji odzyskiwania, jest tylko C: i D:. System jest oryginalny ale nie posiadam do niego klucza, zatem jeśli ktoś poleci mi tą metodę do poproszę i informacje jak ten klucz z komputera “wydobyć”. Jest narzędzie AI recovery, ale ono chyba bazuje na tej ukrytej partycji, której ja nie widzę.

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki
Pozdrawiam

Możesz zainstalować od razu Windows’a 10. Przy instalacji będziesz miał okno do wpisywania klucza, ale będziesz mógł je pominąć, gdyż system sam sobie potem odnajdzie klucz przez internet. Więc będziesz miał już z automatu wprowadzony klucz. Nie musisz się martwić tym, gdyż to jest wszystko legalne, zostało to stworzone przez Microsoft :smiley:

Recovery uruchomisz klawiszem F9 przy starcie komputera. Jeśli nie zadziała to będziesz musiał wgrać czysty system pobrany np przez Windows ISO Downloader. Dziwne że nie masz naklejki z kluczem, ale możesz go odczytać programem Windows Product Key Viewer.

Prawdopodobnie był bez systemu i nie ma partycji recovery?

Każdy laptop jak ma system W7, ma naklejkę z kluczem.

Nawet jeśli system był kupiony osobno to naklejka powinna być. Z resztą sam autor powinien wiedzieć lepiej.

Klucz instalacyjny WIN7 nigdy nie był wpisywany w EFI. Jakim cudem zatem laptop po nowej instalacji ma pobrać klucz z internetu?

Jak dla mnie przydała by się czysta instalacja Windowsa 7.
Niech kolega użyje sobie tego programu:


i zapisze aktualny klucz gdzieś na kartce.
Sprawdzi sobie też kolega jaką dokładnie ma wersję Windowsa 7.
Chodzi o to czy jest to x32/x64, PRO, HOME i inne.
Nie wiem czy mogę w tym miejscu zapodać link do oryginalnych obrazów WINDOWS pobranych z MSN. Jeśli admin nie ma nic przeciw to niech link pozostanie, jeśli natomiast złamię nim regulamin forum to proszę o usunięcie. Dodam jedynie to że są to oryginalne obrazy WINDOWS rozpowszechniane przez sam Microsoft i wymagają klucza aktywacyjnego.
http://basewin.pl/7jezyk.html
Stamtąd pobierz odpowiedni obraz a tu masz instrukcje jak przygotować pendrivea do wgrania instalacji windowsa:

Sposób ten działa z Windows Vista/7/8/8.1/10

I z tego PENDRIVEA zainstaluj sobie czysty system wpisując podczas instalacji posiadany klucz licencyjny. Po instalacji masz 14 dni na aktywację przez internet i dopiero wtedy system staje się aktywny. W ten sposób przywróciłem do życia wszystkie laptopy jakie miałem w pracy i w domu.
Obrazy w linku sprawdzałem po SHASu i innych. Nie zawierają niespodzianek, aktywują się bez problemu.

Udało mi się uzyskać naklejkę z cd-keyem. Zatem rozumiem, że teraz jedyne co zostało mi do zrobienia to klawisz F9 i postępowanie z tym co na ekranie?

Recovery fabryczne zadziała o ile partycja odzyskiwania nie została skasowana. W przeciwnym razie zostaje tradycyjna reinstalka z użyciem nośnika Windows 7.

Dzięki, jutro biorę się za działanie, poinformuję o rezultatach.

Zainstaluje sobie kolega to:


i sprawdzi jakie ma w systemie partycje. Może tam nie ma Recovery albo jest i jest pusta?