Asus strix gtx 970-znaczący spadek wydajności i dziwne dźwięki

Witajcie, od kiedy kupiłem mój nowy komputer mam z nim sporo problemów. Na początku wszystko było super. Wiedźmin śmigał super, ale po jakimś czasie zaczęło się coś dziać. Starałem się to ignorować i wmawialem sobie, że to tak ma być, chociaż wszyscy wiemy że nie :P. Później grałem już tylko w Ligę Legend, a tam lagów nie miałem. No i z miesiąc temu postanowiłem sobie kupić bf’a 1. Zacinał się jak porąbany (zresztą pisałem na tym forum o pomoc). W końcu zrobiłem formata i wszystko działało przez około 2 tygodnie wyśmienicie. W bfie ponad 80 klatek, aż do wczoraj. Odpalam komputer, i słyszę taki pisk. Na początku myślałem że to dysk, ale później przy dokladniejszym przysłuchaniu stwierdziłem że to karta. Zacząłem się martwić. Odpalam bf’a a tam około 60 klatek. No, ale dobra zignorowałem i poszedłem spać. Dzisiaj odpalam. Spadki nawet do 15 fpsow. Karta wydaje cholernie głośne dźwięki. Najrozniejsze, jakieś brzeczenie, piszczenie itp. i do tego te dźwięki są takie przerywane. Natomiast w 3d marku fire strike i tak wykrecil te 9k. Mam odesłać ją na gwarancję czy to może być czegoś innego sprawka? Może zasilacz jest do wywalenia? 

 

 

Specyfikacja:

I5 4460

Gtx 970 strix Asus

Hyperx 8 gb

Thermaltake 530w 

Wiesz jak piszczą kondensatory ?  

Wiem, ale wydaje mi się, że to nie jest taki dźwięk. Zresztą, to, że piszczą to mi nie przeszkadza, tylko ta wydajność… Kondensatory w sensie cewki? 

 

Kondensatory nie piszczą tylko cewki jak coś.

 

Osłuchaj dokładnie który to element i jak coś gwarancja.

A ten wynik w 3d marku nie jest dziwny? Nie powinien on być niższy skoro wydajność w grach spadła? O.o

Testy syntetycznie nie odzwierciedlają rzeczywistości.

 

Jeśli coś piszczy, trzeszczy inne - tak nie powinno być.

 

Sprawdź wszystkie temperatury.

Temperatury wyglądają okej. Max 67°C. Chyba pozostaje odesłać. Jak przyjdzie nowa i nic się nie zmieni to będę pisał tutaj pewnie.

 

 


Co dziwne, dzisiaj bf1 działa normalnie. Ponad 80 fps’ów. Niestety karta w dalszym ciągu mocno halasuje. Myślicie żeby odsyłać na gwarancję? 

dzieki za douczenie :slight_smile: Patrz zawsze myślałem że to kondensatory na karcie :slight_smile: