Asus T100TAM - problem z pierwszym uruchomieniem - bateria?

Witam serdecznie, piszę do was z pytaniem co mam zrobić, ponieważ zakupiłem ostatnio Asus T100TAM-DK004B. Paczka przyszła w tygodniu, ale dopiero wczoraj wziąłem się za jego uruchomienie. Pierwsze co wziąłem instrukcję i znalałem tam: “przed pierwszym uruchomieniem ładować przez 8 godzin”. Podlączyłem sprzęcior do ładowarki i zostawiłem na te 8h. Po tym czasie chciałem już go uruchomić, ale niestety coś jest nie tak: po wciśnięciu przycisku “power” - na moment słychać, że coś startuje - na ekranie pojawia się “niski poziom baterii z błyskawicą” i po sekundzie wszystko się wyłącza.

W internetowej instrukcji sprawdziłem wskazania ładowania baterii są 2 oznaczenia:

  • biały - bateria w pełni naładowana
  • pomarańczowy - trwa ładowanie

Co ciekawe, po pierwszym podłaczeniu lapka świeciła się biała lampka, a po tych 8h ładowania - świciła się pomarańczowa.

Zostawiłem go jeszcze na noc podłączonego - rano -> niestety nic - cały czas świeci się pomarańczowa lampka i ten sam efekt po włączeniu.

Czyżby to była walnięta bateria, zbyt długo leżał w magazynie? Czy moze ładowarka? Produkt jest fabrycznie nowy.

Nagrałem filmik jak to wygląda: https://youtu.be/iQIyZznyWWM

Co mogę zrobić?

Pozdrawiam

Niestety wygląda na problem z zasilaniem. Albo akumulator się nie ładuje, albo jest naładowany, ale pokazuje coś innego. Obawiam się, że konieczna jest reklamacja sprzętu.