Asus Tuf Gaming F15 - problem

Dzień dobry,
Mam laptopa Asus Tuf Gaming F15. Od około 2 miesięcy mam z nim problemy. Laptop w losowyvh momentach wyłącza ekran, zwykle już nie powraca, jednak jeśli już to zeobi, to aplikacja da komunikat o błędzie. Sprawdzałem już plan wyłaczania laptopa, i wszystko mam wyłączone. Oprocz tego niedawno mam problem z kartą sieciową. Bardzo często sama się wyłacza i trzeba ją włączać. Postanowiłem ją zresetować, jednak podczas tego procesu dostałem bluescreen. Nie zobaczyłem kodu, jednak w podglądzie zdarzen zobaczyłem jaki to był oraz wiele innych błędów. Ten był krytyczny. Poniżej naposzę je wszystkie. (Identyfikator, źródło)
Krytyczne:
41, Kernel-Power
Błędy:

3, Kernel-EventTracing
13, VSS
20, WindowsUpdateClient
162, volmgr
1000, Aplication Error
1001, Bug Check
1010, ModernDeployment-Diagnostics-Provider
5002, mtkwlex
6008, EventLog
7001, Service Control Manager
7023, Service Control Manager
7031, Service Control Manager
7043, Service Control Manager
10010, DistributedCOM
10317, NDIS

Jeśli chodzi o trn pierwszy błąd, to zasilacz byl podłączony poprawnie, oprocz tego jest caly czas na baterii z zasilaczem, więc prąd miał.

Proszę o pomoc w tej sprawie. Jesli mogę czymś jeszcze to zeskanować, to jestem na to gotowy :slight_smile: .

Pozdrawiam.

W tej chwili karta sieciowa od wi-fi znika z listy, tak że pozostaje jedynie Ethernet.

PS: Zbadalem to, i odkryłem że dzieje się to tylko wtedy gdy wchodzę w grę zainstalowaną na laptopie. Jest ona zaufana i pobrana z ogicjalnego źródła (Albion Online). To samo działo sie wczesciej z inna grą grana przez innego uzytkownika, Roblox, wtedy rownież karta sieciowa sama się usuwala, i pomaga jedynie resetowanie karty sieciowej.

Cześć.

Miałem ten sam problem. Do tego problem z wybudzeniem laptopa i artefaktami ekrany. Tylko, że z F17. Wysyłaj laptop na gwarancje, ja musiałem wysłać dwa razy. Za pierwszym razem coś tam poprawili jakieś połączenia wewnętrzne i coś ze sterownikami. Za drugim razem jak wysłałem do serwisu rozwiązali problem w grafiką wymieniając płytę główna.

Cześć,
Na razie zaczekam na pomoc innych, może obędzie się bez pomocy technicznej :slight_smile: Oprócz tego do laptopa gwarancję miałem prawdopodobnie na dwa lata, a to już mineło. Spróbuję z sterownikami.

Zaaktualizowałem sterownik game ready i karty sieciowej. W albionie zadziałało o kilka sekund dłużej, jednak później znowu to samo :frowning:

wiesz co? a może spróbuj uruchomić live jakiegoś Linuksa np. Ubuntu czy Mint. Potestuj 30 minut i zobacz czy coś się popsuje. Bo może problem jest operacyjny a nie sprzętowy? Podczas testuj użytkuj komputer normalnie itd.

Miałem to samo zaproponować.

Po jakim czasie pojawiły się u Ciebie problemy?

Problem ewidentnie w sterownikach XD co to za wersja windy?

A temperatury jakie miałeś? XD

Windows 11, z tym livem spróbuję:) Czy mogę użyć do zainstalowania systemu na pendriva, pendriva na którym mam już innego liva (kapersky rescue disk)?

Ściągnij Rufus i zainstaluj sobie na nim Ubuntu/Mint :slight_smile: na Youtube zobacz instrukcję co i jak :slight_smile:
ściągnij obraz ISO → nagraj na pendrive za pomocą np. Rufus. Daj znać czy na Linuksie wszystko śmiga czy niestety problem też występuje itd.

wiesz co? ja bym tak się już nie bawił. Ściągnij obraz .iso Linuksa, sformatuj pendrive i tyle. Bo jak będziesz się bawić trochę tego i trochę tego to nie odpali Ci się nic i po zabawie. Po co komplikować :slight_smile:

Wiem jak to się robi, bo już to przerabiałem :slight_smile: Chodzilo mi że jak go sformatuje to czy będzie działać na sformatowanym, ale rozumiem że tak :slight_smile:

Cześć.

Problemy zaczęły się pół roku po zakupie. Jeśli chodzi o temperatury to były w normie jak na laptopy.

i jak? na Linuksie występują problemy czy nie? sprawdziłeś już?

Udało się zainstalować liva, działa, jeszcze muszę jakoś połączyć się z internetem, jednak identyczne użytkowanie nie będzie możliwe bo aplikacji na live nie zainstaluje :frowning: Spróbuję coś intensywniejszego w internecie znaleść, jednak myślę że np. cloud gaming od nvidii wystarczy bo używa przesyłania strumieniowego, co troche obciaży sieć :slight_smile:

tak myślałem. Wiesz co? na Twoim miejscu skoro na Linuksie wszystko śmiga to bym sformatował cały dysk i wgrał Windowsa na nowo. Sterowniki również na nowo. Wszystkie problemy powinny się skończyć ale zrobisz jak uważasz :slight_smile: dzięki za info!

P.S
Kiedyś miałem taki sam problem ale na innym sprzęcie. Rozwiązanie, które zaproponowałem rozwiązało wszystkie problem (nowa, czysta instalacja systemu). Pozdrawiam :slight_smile:

W moim przypadku niestety nie jest to możliwe :frowning: Spróbuję jeszcze z tym cloud gamingiem może cos się uda zrobic bez tego.

:yawning_face: Na Live ci działa system, bo sterownika od grafiki brakuje dedykowanego. Do niczego ci się to nie przyda. Linuksa musiałbyś instalować, i ogarnąć sterowniki i jeszcze jakoś przetestować.
Może zacznij od testu laptopa. Czyli FurmMark, CoreTemp, Prime95.

Instalujesz CorTemp (monitoruje ci temp. CPU), odpalasz Prime95, torture test, obserwujesz temperatury. Tak ze 20 minut, aż się ustabilizują temperatury. Możesz dać zrzut ekranu. Albo opisać co wyszło.

Potem odpal FurMarka. Męcz, aż wykres przestanie się wspinać i mniej więcej ustali się w poziomą linię. Tak z 20 minut zwykle. Daj zrzut ekranu z tego. Wykres i te dane na górze po lewej, nad wykresem.

Na stronie Furmarka jak chcę pobrać, to jest jedynie wersja 32 bitowa oraz 64 bitowa dla urządzeń Asus rog. Zaraz wysyłam wyniki z Prime 95.

78°C w Prime95

Przy okazji, gdy logowałem się na konto google, dostałem weryfikację przez telefon. A tam informacja czy chcesz się zalogować, i system operacyjny laptopa to Windows NT, a lokalizacja to Katowice, jednak ani tam, ani w okolicach nie mieszkam.