Asus U35J - dwie karty graficzne, jak tym sterować?

Witam

Mam lapka ASUSA U35J ; procek i3 ; Ram 3GB oraz dwie grafiki, jedna zintegrowana INTEL HD GRAPHICS oraz drugą lepszą, wykorzystywaną do gier NVIDIA GeForce 310M.

Wszystko jest po instalowane jak trzeba, w menadżerze urządzeń nie pokazuje żadnych błędów, wiec wszystko powinno działać jak trzeba i może działa, tylko ja po prostu nie wiem jak przełączyć lapka tak aby działał na tej drugiej lepszej karcie.

Problem w tym ze gdy odpalam gre F1 2010 to działa ona bardzo słabo, wszystko strasznie się żabi i to na podstawowych ustawieniach.

Nie wiem, może po prostu ta karta NVIDIA GeFORCE 310M jest zasłaba dla tej gry i będzie się tak zabić, ale przecież ta karta ma na sobie 1GB RAMU, to wydawało mi się ze wszystko powinno ładnie śmigać.

Pomóżcie proszę, powiedzcie mi czy to tak powinno się ciąć czy może coś mam nie tak poustawiane.

Po pierwsze ram to nie wszystko, po 2 system automatycznie przełącza na GF jeśli jest takie zapotrzebowanie, nie licz na cuda na laptopie, intela używa na pulpicie i w mniej wymagających aplikacjach żeby nie żreć tyle energii.

A ja dodam od siebie że GF 310 już w wersji desktopowej do jest karta do pracy biurowej - jest naprawdę cieniutka w generowaniu grafiki 3D, jej wydajność jest porównywalna z kartami przed 6-7 lat. A że to jeszcze ciut spowolniona wersja mobilna… Cóż - dałeś się nabrać na magię liczb (pamięć)

hmmm czyli nie pogram na lapku :frowning:

A jak sprawdzić która karta jest aktualnie używana w danej chwili, może naprawdę nie przełącza tej grafiki na GF tylko jedzie na Intelu cały czas.

W GPU-Z albo HWiNFO sprawdzić w czujnikach które gpu jest obciążone (względnie które się grzeje)