Asus UL30JT migająca matryca (naprawione przez inny problem)

Witam,

Otóż mam taki problem. Dzisiaj rano odkryłem, że moja matryca w laptopie co jakiś czas miga. Nie jestem w stanie określić dlaczego. Ale za to nagrałem filmik:

http://www.speedyshare.com/files/259320 … 28_002.mp4

(Windows Media Player odtwarza bez problemu).

Otóż, przy trybie pełnej wydajności ekran co jakiś czas mi “mrugnie”. Ale za to przy trybie Entertainment i Battery Saving (na filmiku) to rzecz dzieje się na potęgę. Laptop jest nowiutki, chyba był tylko raz wyniesiony na zewnątrz (naturalnie przy zachowaniu wszystkich niezbędnych środków ostrożności). Naprawdę nie sądzę, żeby mu się coś stało.

System to Windows Home Premium. Sterowniki powinny być najnowsze.

Chętnie podałbym więcej informacji, ale nie wiem dokładnie co…

EDIT:

A teraz coś nowego. Mianowicie, czasem zdarza się temu lapkowi nie włączać się, albo nie wybudzać. W obu przypadkach jest tak samo.

Klikam power, świecą się diody Caps Locka i Num Locka, ekran jest czarny (nawet nie pali się podświetlenie). Po 10 sekundach (albo i mniej) ciszy włącza się wiatrak na maksymalnych możliwych obrotach (nigdy jeszcze nie udało mi się tak go rozkręcić). Hard reset i włączenie jeszcze raz nie pomaga. Wyjęcie baterii i włożenie jej z powrotem - już tak.

Dlaczego piszę o tym w tym temacie? Ano, właśnie odpaliłem komputer, wystąpił powyższy problem z czarnym ekranem, wyjąłem baterię, odpaliłem po bożemu, problem z matrycą już nie wystąpił.

Więc teraz zmienię trochę temat. Moje pytanie brzmi: Co się do cholery dzieje? Jako punkt zaczepienia dam Wam mój pierwszy trop. Mianowicie podczas pierwszego uruchomienia, wywaliłem większość śmieciowych programów Asusa, których i tak nigdy bym nie użył. Możliwe, że któryś z nich ma coś wspólnego z tym niestabilnym włączaniem się, ale szczerze wątpię… (postaram się znaleźć pełną listę tych aplikacji, może któraś z nich wyda się wam “podejrzana”).

(starałem się zmienić tytuł, ale możliwe, że modowi może się nie spodobać, w razie czego to przepraszam).

Jak nie wywaliłeś partycji recorvery to przyrzucił bym na początek system razem ze śmieciami Asusa. Ale problem wygląda na uszkodzenie taśmy sygnałowej, inwertera lub płyty gł, może wada fabryczna zwykle wychodzą w pierwszych 3 miesiącach użytkowania sprzętu, jak to nowy laptop to oddawał bym go do sklepu lub od razu do serwisu Asus Polska

http://asus-polska.pl/serwis/faq.php?id=nb#

Matryca miga, robi sie jaśniejsza i ciemniejsza

Czujnik światła znajdujący się na górze LCD będzie automatycznie zmieniał podświetlenie matrycy LCD. Aby go wyłączyć należy nacisnąć kombinacje klawiszy Fn+A.

ale to jest porada dla modeli M50, X57