Asus upgrade program, pytanie

Witam, zamówiłem sobie aktualizację do Win7 z programu Asus Upgrade. Mam małe pytanie, czy ktoś orientuje się, czy będzie możliwość dokonania czystej instalacji win7 czy tylko poprzez upgrade z zainstalowanej już Visty? Dość często formatuje system i nie wyobrażam sobie, żeby za każdym razem instalować Vistę, service packi, aktualizacje a dopiero później siódemkę na to wszystko…Czy w przesyłce będzie naklejka z licencją? Jeśli tak to jaka? Tzn, czy ta wersja siódemki będzie zwykłą czystą płytą OEM? No i czy jest jakiś sposób w razie gdyby dostępna byłą jedynie opcja upgrade dokonać czystej instalacji np poprzez zmodyfikowanie plików…Dodam, że mam licencję OEM na Vistę, więc zgodnie ze słowami Microsoftu prawa raczej nie złamię.

http://www.nhl.pl/index.php?s=&showtopic=19969&view=findpost&p=241843

wszystko ładnie opisane :slight_smile:

W tym temacie przytaczam maila jakiego otrzymałem z MS Polska w sprawie czystej instalacji,odpowiedź jest pozytywna,jednak co ciekawe w wypadku ACER (wiem kolega pisze o ASUS) dostarczone są dwie płyty,jedna z systemem a druga z sterownikami i śmieciami producenta,opisuje to User w tym temacie,który przytoczyłem,zostało to dodane już po odebraniu przesyłki i zaraz po instalacji.Jak widać ACER nie jest w stanie obejść się bez zrobienia śmietnika w systemie.Sam podlegałem programowi Upgrade ze strony MSI,otrzymałem normalną płytę z systemem,OEM x86,zlokalizowaną językowo,czyli bez możliwości wyboru języka podczas czystej instalacji.Jeżeli otrzymasz jedną płytę z systemem to prawdopodobnie będziesz mógł postawić czysty system,jeżeli będą dwie to pewnie będziesz mógł zainstalować go na czysto ale nie będziesz mógł pominąć zrobienia sobie śmietnika z systemu już na starcie,instalator zainstaluje 7 i poprosi o włożenie płyty ze sterownikami i śmieciami znajdującymi się na niej,raczej nie da się tego obejść.Choć pewnie wszystko wyjdzie jak otrzymasz przesyłkę. ;]