ASUS UX32L - problem z grafiką

Witam serdecznie - nie wiem gdzie to wrzucić - dlatego piszę tutaj 

 

Mam problem z nowym laptopem ASUS UX32L konkretniej z wyświetlaną grafiką, jeszcze konkretniej z jej ostrością. Podejrzewam że temat był już wałkowany ale szukam sprawdzonej porady lub przynajmniej czegoś co może pomóc w rozwiązaniu problemu. 

 

Komputer jest fabrycznie nowy, OS Win 8.1 x64, 4GB ram, procesor Intel i5, karty graficzne: 

 

  • INTEL HD Graphics 4400,

  • NVIDIA GeForce 840M

 

Wszystkie sterowniki poinstalowane, nie mam żadnego problemu ze stabilnością czy wydajności a jedynie z ostrością nie których grafik - co ciekawe sam system jest ostry i wyraźny ale za to np przy instalacji softu obraz jest nie ostry, nie wyraźny, rozmyty i w ogóle nie fajny ale, co ciekawe tylko w okienku instalacyjnym

 

Czy ktoś z Was się kiedyś z czymś takim spotkał - jeśli tak to jak to cholerstwo naprawić ?? Czy to kwestia sterowników ?? Używam oryginałów ze strony ASUS’a które są dodatkowo zaktualizowane po instalacji do najnowszych wersji… 

 

Co ciekawe z podobną sytuacją spotkałem się w Windowsie VISTA x64 BUSINESS na laptopie HP COMPAQ 6820S

Witam,

 

Spróbuj odinstalować oba sterowniki za pomocą

 

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

 

koniecznie w trybie awaryjnym. Następnie pobierz koniecznie sterowniki zer str producenta. Nie pozwól zainstalować z windows update