Asus vivotab, czy warto


(stan55) #1

Chciałbym poznać opinię użytkowników tego tabletu pod kątem szybkości przy pracy z aplikacjami jak photoshop, office, czy nie ma problemów ze zgodnością , czy można podłączyć myszkę, klawiaturę pod usb. dzięki za info


(xomo_pl) #2

pod usb możesz wszystko podłączyć praktycznie - w końcu to Windows :slight_smile:

Office- nie będzie problemu

photoshop - powinien działać ale miej na uwadze, że to intel atom w tym tablecie jest więc na nie wiadomo jaką wydajność nie licz.

problemów z niezgodnością? jak coś działa na Windows8 to tu też będzie jeśli tylko sprzęt nie za słaby

chodzi ci o model za ponad 3k czy ten za ok 1600? pytam bo wielu myli te modele a to nie to samo:

za 1600 jest vivo tab smart

za ponad 3k vivo tab


(stan55) #3

ten tańszy smart


(xomo_pl) #4

do smart'a będziesz potrzebował adaptera z mini usb na normalne usb żeby coś podłączyć. Koszt- zwykle kilka zł. w jakimś sklepie komputerowym (tylko nie kupuj np. w media markt takiego adaptera bo przepłacisz zdrowo- idziesz do lokalnego sklepiku komputerowego i kupujesz). Mając adapter podłączysz praktycznie wszystko. Pamiętaj, że ten model ma "1 złącze do wszystkiego" z tego co pamiętam: tzn. z tego portu usb ładujemy baterię tabletu więc jest to w pewnym stopniu ograniczenie użyteczności- być może hub usb coś pomoże ale raczej wątpię.

kwestię aplikacji opisałem wyżej- oba modele mają ten sam procesor. Różnią się przede wszystkim tym, że droższy ma osobno usb, osobno port ładowania, obsługę rysika z wyczuwaniem siły nacisku i jeszcze lepsza obudowa.


model smart jest całkiem fajnie wykonany ale "1 port do wszystkiego" strasznie ogranicza. Proponowałbym więc coś innego, nie dużo droższego ale bez tego ograniczenia:

http://www.ceneo.pl/19522597 2000zł ale masz w zestawie świetną klawiaturę z dockiem więc odpadnie problem "jak postawić tablet".

co prawda tablet też ma microUSB ale ma osobny port na ładowarkę a stacja dokująca z klawiaturą ma pełne usb.

Acer zrobił moim zdaniem bardziej "kompletny" sprzęt od asusa - model smart został przez asusa mocno okrojony ze złącz niestety