Asus - Wysokie temperatury, BSOD-y, restarty i wyłączenia

Witam. Od wczoraj wieczora borykam się z pewnym niepokojącym problemem. Otóż, czujnik w Evereście wskazuje mi bardzo wysokie temperatury procka (Intel C2D T5450 @ 1.66 GHz, nie podkręcany) - granica bezpieczeństwa to 85 stopni, ja mam od uruchomienia 77-83 stopnie, nie mogę odpalić żadnej gry, bo po jakimś czasie laptop się restartuje (BSOD, 3 błędy w kodach), jednak jak się zrestartuje, miga tylko kreska taka pozioma biała, trzeba wyłączyć przyciskiem i trzeba poczekać chwilę, bo nie załaduje inaczej Windowsa. Bardzo proszę o pomoc. Laptop to Asus F5SL AP-235C. Serwis to ostateczność.

Zakup spręzone powietrze i przedmuchaj wyloty powietrza i wiatraka. Jesli jestes doswiadczony to mozesz spróbowac go rozkrecic i dokładnie wyczyscic ale nie polecam jak jest na gwarancjai ,a i nie zasłaniaj wylotów powietrza podczas pracy np nie kłac na poduszke albo posciel. Jesli nie pomoze to moze bedzie trzeba zakupic jakąs podstawke chłodzącą ale najpierw zrób to co powiedziałem.

Podkładkę mam :arrow: Notepal Infinity od Coolermaster. Wyloty nie są zatkane, laptop stoi na biurku na tej podkładce. Spróbuję to powietrze.

Ile posiadasz tego laptopa ? Powietrze powinno pomóc tylko odołacz laptopa od zasilacza i wyjmij baterie puszka ze spręzonym powietrzem musi byc zawsze w pozycji pionowej (inaczej moze wylatywac woda) gdy bedziesz przedmuchiwał wiatrak wsadz np igiełke by zablokowac jego ruch.

Laptopa mam 14 miesięcy.

Zamiast sprężonym powietrzem lepiej odkurzacz na zmniejszonych obrotach przyłożyć do otworów.

Jak nie pomoże i dalej będą wysokie temperatury to oddaj na gwarancję.

Napewno nie bedzie lepiej!! Moze nawet dojsc do uszkodzenia laptopa.

niby masz rację z tym odkurzaczem ale nie do końca

Hmm… Ciekawe… Odłączyłem podkładkę i co się okazało ? Temperatury są w normie (60-70 stopni). Przeczyściłem też laptopa odkurzaczem (wiatrak nie jest na samym wylocie kratki, więc nie było jak uszkodzić go).

EOT

Temp są lepsze ale nadal nie niskie :wink: problem moze nadal występowac w czasie dłuzszego uzytkowania. Odkurzacz nie jest tak efektywny jak spręzone powietrze. Co do podkładki wątpie by ci zawyzała temperatury :wink:

Właśnie też zauważyłem. No ale cóż. Trzeba będzie w takim razie dać pewnie do serwisu, chyba, że się uspokoi jakoś teraz.

A co do podstawki, to jak sprawdziłem raz jakim powietrzem dmuchała, to ja się nie dziwię szczerze mówiąc. Ona ciepłe powietrze dawała… A bynajmniej ocieplone, a nie takie jakie powinna. A sama podkładka też nie była trafiona, bo jeden duży wiatrak nie jest dobry na mojego laptopa, co najwyżej na 2 albo 3 wiatrakach musi być.

Teraz Everest pokazuje takie statystyki:

:arrow: Napięcie 1.1

:arrow: Temperatura dysku 43

:arrow: Temperatura Karty graf. 56

:arrow: Temperatura procesora 60-65

więc nie jest chyba źle na moje, jeśli porównać tamte temperatury. No i jeszcze pytanie teraz, jakie są normalne :wink:

Dodane środa, 30 grudnia 2009, 11:30

Dzwoniłem do serwisu. Stwierdzili, żeby przeczyścić rozkręcony laptop, nie stracę gwarancji jak przeczyszczę. Przeczyściłem jak radzili. Nie dość, że ciszej chodzi (w prawdzie dużo tego kurzu nie było) a i temperatury poniżej 60 spadły :smiley:

Temp ponizej 60 w spoczynku są do przyjecia chodz procesor powinnien miec ok 50 stopni.