Asus X51L - problem z dźwiękiem

posiadam laptopa Asus X51L i po zainstalowaniu Windowsa XP SP2 nie działa dźwięk… wgrywałem sterowniki które otrzymałem do niego i na nich znajdowała się ta łatka do xpka High Definition Audio KB888111 co niby miała pomóc… ale nadal nie działa… jakby ktoś umiał mi pomóc proszę o kontakt…

pozdrowienia.

(?)

psc19 , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

-> Mikroukład płyty głównej - Intel Crestline-GML GL960

-> Multimedia (karta dźwiękowa) - Realtek ALC660 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

psc19 , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj poprawkę KB888111.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

zrobiłem wszystko po kolei jak kazałeś…

ale przy włączeniu Winows Media Playera wyskakuje Informacja:

Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może ono być używane przez inny program lub moze nie działać prawidłowo…

psc19 , wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa. Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

A jak sprawa wygląda w innych programach ? To samo ?

w pozycji Odtwarzanie dźwięku jest wybrana opcja Brak urządzeń do odtwarzania… Problem w tym ze nie mam możliwości zmiany tego bo opcje są półprzezroczyste ;/

wygląda na to ze nie rozpoznaje tej karty dźwiękowej ;/

A w Menadżerze Urządzeń karta wykrywana jest jako nieznane urządzenie ?

z racji że nie wiem czy dobrze bym rozgryzł to czy karta jest wykrywana zrobiłem zrzuty mojego menedżera http://www.mml.kurian.pl/1.JPG

http://www.mml.kurian.pl/2.JPG

Zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

ehh…

nic z tego… odinstalowałem stary bo ten ostatni co kazałeś zainstalować był starszy i zainstalowałem ten polecabt… ale nadal nic nie pomaga…

w Winampie wyskakuje błąd Nullsoft : Wyjście Directsound v2.47 (d)

Nieprawidłowy sterownik DirectSound. Zainstaluj odpowiednie sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu 88780078

Zainstaluj Microsoft UAA BAus Driver, a następnie wejdź na tą stronę.

Z rozwijanych list wybierz kolejno:

  • Notebook

  • X51 SERIES

  • X51L

Kliknij na “Szukaj”

Wybierz system operacyjny, po czym rozwiń gałąź:

+ AUDIO (3)

i pobierz:

"Audio Driver

Audio Driver for WIN XP(Please first install the UAA driver before Audio installation.)"

klikając na przycisk “Global”.

Zainstaluj sterownik.

wyda się to irytujące ;/ ale nic nie pomaga… będę musiał oddać go do sklepu :confused:

Witam,

mam ten sam rodzaj komputer. Windowsa XP z SP3… (MALCOLM WINDOWS czy Windows MX 7 - jakos tak)

jak się skończyła ta historia w Twoim przypadku?

Pozdrawiam,

Kryzsiek