ASUS X52JE bardzo krótko trzyma na baterii

Witam, mam problem z moim ASUSem X52JE. Mianowicie po formacie laptop bardzko krótko trzyma baterii. Pzedtem bateria wytrzymywała około 1,5h a teraz 10-15 min. Co ciekawe w gdy sprawdzam stan baterii to pokazuje się, że jest prawie pełna a tak nie jest. Przed formatem nie było takiego problemu.

Jaki system ?

Zainstaluj program http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr … 22112.html

Uruchom program > Komputer > Opcje zasilania > Zużycie baterii.

Daj znać co wyszło.

Sprawdź tez profil zasilania, na baterii powinien pracować przy presecie oszczędzanie energii.

Mam Windowsa 7 Home Premium 64bit.

Oto to co było w sekcji zasilania:

–[AIDA64 Extreme Edition]--------------------------------------------------------------------------------------

Wersja AIDA64 v2.80.2300/pl

Benchmark Module 3.0.492-x64

Strona domowa http://www.aida64.com/

Typ raportu Szybki raport [TRIAL VERSION]

Komputer KRZYSIEK-PC

Generator raportu Krzysiek

System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium 6.1.7600.17207 (Win7 RTM)

Data 2013-02-21

Czas 14:33

--------[Opcje zasilania]---------------------------------------------------------------------------------------------

Właściwości opcji zasilania:

Bieżące źródło zasilania Bateria

Stan baterii 98 % (Wysoki poziom)

Pełny okres życia baterii Nieznane

Pozostały okres życia baterii 4948 sek. (1 godzin, 22 min., 28 sek.)

Battery Properties:

Nazwa urządzenia K52F-44

Producent ASUSTek

Unique ID ASUSTekK52F-44

Battery Type Rechargeable Li-Ion

Designed Capacity 48400 mWh

Fully Charged Capacity 27489 mWh

Current Capacity 27049 mWh (98 %)

Battery Voltage 11.672 V

Wear Level 43 %

Power State Discharging

Discharge Rate 19679 mW

Jak dla mnie jest OK. Laptop na baterii będzie jeszcze pracować (1 godzin, 22 min., 28 sek.).

Poza tym nie spodziewaj się nie wiadomo jakich osiągów, bo bateria jest już zużyta w prawie 50%. Więc zakładam, że laptopa ma ok. rok.

Obecne czasy jej pracy będą o połowę krótsze niż te, który były jeszcze kilka miesięcy temu.

Cześć

Tak duży wskaźnik Wear Level oznacza że ktoś niewłaściwie obchodzi się z baterią i nie ma się co dziwić że działa ona coraz krócej.

Ja mam laptopa już prawie trzy lata i poziom zużycia baterii jest na poziomie 20% więc nie zawsze duży wskaźnik Wear Level powiązany jest z “wiekiem” laptopa.

Owszem laptop ma rok, ale przed formatem takie problemu nie było. Wcześniej bateria rozładowywała się do 0, a teraz pokazuje, że jest niby około 50% a laptop się wyłącza.

Cześć

Baterii nie powinno się rozładowywać do zera ponieważ prowadzi to do szybszego jej zużycia.

Masz duży Wear Level więc nie dziw się że po rozładowaniu baterii do 50% laptop się wyłącza.

Możesz oczywiście zmienić ustawienia w planie zasilania ale na cuda nie licz.

@rgabrysiak - Jak widzisz miałem rację laptop ma rok xD. Ty również masz rację. Wear Level nie jest powiązany z wiekiem laptopa ale statystycznie bateria po roku traci 50% swojej pojemności a po dwóch 100% więc strzelałem w ciemno w oparciu o statystyki.

@patryk2266 - Jak to jest. Dochodzi do 50% i laptop się wyłącza ?

Wejdź w Panel Sterowania i opcje zasilania > zmień ustawienia planu > zmień zaawansowane ustawienia zasilania > bateria

i sprawdź jakie tam masz ustawienia wyłączania laptopa przy określonej ilości procent.

A i dodatkowo jaki miałeś system przed formatem, jaki masz teraz oraz czy jest to kopia recovery czy czysta ?

Przed formatem był system przygotowany do ASUSa czyli ze wszystkimi dodatkami-śmieciami. Teraz wgrałem czystego Windowsa 7. Tak pokazuje około 50% baterii i się wyłącza.

Edit: sprawdziłem w ustawieniach odnośnie tego co mówiłeś i wg tego co tam jest to laptop ma stan krytyczny 7% naładowania.

Cześć

Mimo iż stan krytyczny masz ustawiony na 7% to z powodu dużego “zużycia” baterii laptop będzie się wyłączał dużo wcześniej.

Przeczytaj np. ten temat:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2 … l#11789285

Myślę że on powinien ci nieco rozjaśnić sytuację.

rgabrysiak możliwe, że masz po części rację, ale przed formatem nie było takiego problemu. Przed wgraniem nowego Windowsa nie było takie problemu. Stworzył się on z godziny na godzinę.

Zainstaluj program Power4Gear Hybrid. Jest on odpowiedzialny za zarządzanie energią w laptopach Asusa.