Asus X53/K53 i wada fabryczna

Witam,

Jestem posiadaczem laptopa Asus X53. Jest to model praktycznie identyczny z modelem K53. Zainteresował mnie ostatnio jeden z tematów na forum, gdzie ktoś miał problemy z laptopem z powodu wady fabrycznej więc zacząłem szukać informacji o moim modelu i znalazłem to: http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze … x087v.aspx

Jest tam podana informacja o problemach z chipsetem Intel HM65 (rewizja B2). W związku z tym mam kilka pytań:

  1. Jak sprawdzić czy mój laptop posiada tę wadę ?

  2. Czy to podlega gwarancji i jakie są moje opcje ? Wymiana laptopa, wymiana, chipsetu ?

Pozdrawiam,

Xemidra.

http://www.chip.pl/news/sprzet/plyty-gl … go-z-rynku

Tak na prawdę jest to wada której nie ma jeśli nie ma się podłączonego dysku pod konkretny port SATA. Jeśli Asus zmontował identycznie twój notebook jak opisywany powyżej to błąd nie występuje. Nic nie ugrasz ;]

Sprzęt pracuje prawidłowo ? Jeśli tak - to nie szukaj dziury w całym. Problem dotyczy portów SATA które nie są wykorzystywane w przypadku laptopa (dokładnie tak jak opisali w tekście który podlinkowałeś).

Tu masz zaś dokładniejszy opis problemu: http://www.intel.com/support/chipsets/6 … 032521.htm

Nie zamierzam nic ugrywać. Wcale nie uśmiecha mi się wysyłanie laptopa na serwis. Nie chce po prostu aby po gwarancji coś się zaczęło dziać.

Dodane 30.12.2012 (N) 21:24

P.S. Właśnie odwiedziłem BIOS i dowiedziałem się, że mój napęd DVD jest podłączony do wejścia SATA 2, które według info na stronie Intela (dzięki Veers) jest uszkodzone.

Co teraz powinienem zrobić ? Da się to jakoś przełączyć samodzielnie czy wizyta w serwisie ?

Nie czytasz, ono nie jest uszkodzone, nie wyszukuj problemów bo ich nie ma. Nie jest powiedziane który port dokładnie może sprawiać problemy. Jeśli używałbyś tej nagrywarki 24/7 i miałbyś przypuśćmy problemy z niskim transferem podczas nagrywania to mogłoby to wskazywać na jakiś problem natury technicznej. Skoro sam nie wiesz co mogłoby się dziać znaczy że usterki nie masz bo nawet się nie objawiła. Po drugie Asus z pewnością uruchomiłby program wymiany gdyby notebook był dotknięty wadą a tego nie zrobił. Po trzecie porty SATA mogą być wewnętrznie numerowane od zera :slight_smile: Wpadasz w panikę, sam mam 2 lata płytę z “felernym” H61, i co? i nic.

Przyjrzyj się dokładnie jeszcze raz informacjom w BIOSie - idę o zakład że dysk jest podłączony pod SATA 1, a dalszych portów w BIOS nawet nie widać. Porty (fizycznie) zazwyczaj są numerowane od 0.

Nic. Zapomnij o problemie. I tyle.