Asus x53 laptop wyłącza się podczas odłaczania ładowarki

Witam. Laptop asus x53 Mam pewien problem zakupiłem laptopa uzywke dopiero zauważyłem to w domu.Laptop bateria wyjeta naładowana i ja wkładam do laptopa potem podpinam Zasilacz włączam laptopa uruchamia się i Teraz gdy odlaczam Zasilacz laptop się wyłącza i gdy chce go uruchomić po wyjęciu wtyczki zero reakcji gdy wloze od nowa wtyk zasilania urcluchamia się. A żeby z baterii wystartował. Muszę ją od nowa włożyć.

Laptop z tego co zauważyłem miał lutowane od nowa gniazdo ładowania w płycie.

Co to może być? miał ktoś taki przypadek?

Prawdopodobnie układ zasilania bateryjnego lub sama bateria padnięta… Ja bym oddal do serwisu, bo możesz sobie - albo baterię uwalić - albo laptopa w ogóle.

Zużycie. Kupiłeś bardzo przechodzony sprzęt, sam zresztą widziałeś lutowanie. Bateria jest na (95% martwa 5%, to uszkodzenie wewnętrzne, którego nie naprawisz lub nie opłaca się.

Bateria jest sprawna bo kupiłem sobie go ze względu że mam taki sam w domu od nowości i sprawuje się świetnie. Mam dwie baterie swoją i tego pana i na moim działają bez żadnego problemu.

To jest właśnie tak wkald baterie zasilanie odpalam laptop włącza się ładuje i wyjmuje wtyczkę zasilania i się wyłącza i z baterii już nie uruchomi się trzeba wyjąć a jeśli baterii się nie wyjmuje a wlozy od nowa zasilanie włączy się i jak wyjmie się zasilanie to się wyłącz.

Czyli uszkodzony układ zasilania na płycie gdzieś, albo zwracasz, albo akceptujesz. Nie próbowałbym naprawiać, skoro działa może przestać, a sprzęt stary i szkoda na to pieniędzy.

A gniazdo źle przylutowane może robić jakieś zwarcie i tak się dziać?

Oczywiście