ASUS X53SV problem z instalacją sterowników grafiki

Witam

Jestem posiadaczem ASUS’a X53SV-SO1009V w moim laptopie są dwie karty graficzne. Intel HD 3000 (zintegrowana) + GeForce GT540M (dedykowana). Problem w tym, że po

zainstalowaniu sterowników do intela (sterowniki od windows7) komputer nie pozwala na zainstalowanie sterowników do geforca :frowning: informując mnie, że nie znaleziono zgodnego sprzętu. Co można z tym zrobić? Sterowniki do geforce ściągnołem z nvidii pod viste więc w czym problem?

Mam podobnego laptopa i miałem także podobny problem. Pobierz te sterowniki: http://www.laptopvideo2go.com/drivers/win7x64/296.10 Napisz o ew. postępie.

Edmunt , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Załadowałem ten zmodyfikowany nvwi.inf do sterowników i instalacja przebiegła bez problemu ale… Po restarcie komputera próba włączenia managera nvidii kończy się komunikatem, że żaden monitor nie jest podpięty do tej karty graficznej i lipa… :frowning:

Revo uninstallerem odinstaluj sterowniki od nvidii. Zainstaluj od nowa te wyżej podane sterowniki.

Zrobiłem nawet format i próbowałem zainstalować te z linku wyżej. Ale też wywala błąd. Niezgodność sprzętowa. Dopiero po podmianie pliku inf rusza ale sterownik nie działa… :frowning: brak mi już sił…

Wklej tu screena. Może coś się jeszcze wymyśli.

Ja bym zrobił tak:

Włącz kompa w Trybie Awaryjnym , wejdź w Menadżer Urządzeń , znajdź na tej liście Karty Graficzne , kliknij PPM na kartę zintegrowaną (Intel) i wybierz Odinstaluj zaznacz Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia i odinstaluj także sterowniki od Nvidi. Uruchom kompa ponownie (system będzie pracował na karcie standardowej więc będzie to wyglądało nie efektownie) i zainstaluj sterowniki od Nvidi.

PS: zakładam że nie chcesz pracować na zintegrowanej karcie, więc zatem wyłącz ją w BIOSIE.

Jeżeli to się nie uda i nie będzie chciał zainstalować sterów do Nvidi to stawiam na złe sterowniki.

Spróbuj instalacji sterowników ze strony producenta laptopa (zarówno dla karty Intel jak i NVIDIA):

http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_ … /#download

Nie ma na tej stronie sterowników dla Visty. Pod windows 7 owszem ale dla visty nic niema… :frowning: