Asus x53tk - nie działa tryb turbo core

Witam. Mam pewien problem w laptopie asusa x53tk z windows 7. Od pewnego czasu zauważyłem że laptop zaczął działać trochę wolniej. Nie wiedziałem w sumie co się mogło stać i pomyślałem że to złudzenie. Jednak dziś przez przypadek zauważyłem że procesor nie działa z taką prędkością jak powinien. W programie amd system monitor widnieją graficznie przedstawione 4 rdzenie. Przy normalnej pracy działają na 10-20% ale ich max to tylko 1500MHz a przy pełnym obciążeniu powinno być 2400MHz…Wynika z tego że przy normalnej pracy rdzenie pracują na ok 300-400MHz i tylko chwilowo podnoszą sie do 1500MHz . W programie occt również podczas testu max to 1497MHz w programie CPU-Z to samo.Wcześniej podczas normalnej pracy chwilowa prędkość procesora dochodziła do 2400MHz. Nie mam pojęcia co się stało i jak to przestawić. Plan zasilania ustawiony na High Performance. Laptop czy na baterii czy na zasilaniu sieciowym nadal ma ten sam problem. W biosie nie ma możliwości czegokolwiek zmienić zresztą w biosie nikt i tak nie grzebał. Macie jakiś pomysł?

Sprawdź opcje planu zasilania, może masz jakiś ogranicznik MHz,inne?

 

Sprawdź to oprogramowanie AMD - może jest włączony jakiś profil ograniczający,inne?

 

Zmień na plan zrównoważony, restart lapa i sprawdź.

 

http://pclab.pl/art41665-2.html

 

Kombinuj