ASUS X541NA problem z instalacją windows

windows10

(tuxblox) #1

Witam
Prosze o pomoc gdyż laptop nie wykrywa w opcjii BOOT dysku ani systemu, linux Endless OS 3, którego chcę przeinstalować na Windowsa 10. Tylko po wrzuceniu botowalnej płyty cały czas przerzuca mnie do BIOS. ktoś poradzi coś żeby to było widoczne co zrobić żeby to przeinstalować??


(tuxblox) #2

tutaj jeszcze jak wygląda ekran startowy bios


(Mark7) #3

Ten laptop powinien mieć partycję Recovery z instalacją Windowsa 10 - klawisz F8 - Boot Menu.


(marky.wolfheart) #4

https://serviceshop.asus.com/PL/PL/recovery.aspx sprawdź czy Asus zapewnia DARMOWE Dyski DVD odzyskiwania systemu (Lenovo na pewno daje je jednorazowo na prośbę klienta), wpisz tutaj swój numer seryjny maszyny… Być może będzie konieczna rejestracja konta klienta by uzyskać je bezpłatnie… Jeśli tak zamów je a na laptopie wymaż wszystkie partycje i zainstaluj czysty system Win10 lub Linuxa. Bedziesz mógł bawić się partycjami wg uznania bez obawy o komplikacje. Sterowniki ściągnij ze strony producenta - https://goo.gl/WrgQXp . Otrzymane płyty zachowaj na okazję kiedy będziesz chciał go odsprzedać wtedy przywrócisz system do stanu sprzed zakupu maszyny.
Pozdrawiam


(tuxblox) #5

Pobrałem WINDOWS 10 x64 i po dłuższej chwili mielenia (myślenia) laptopa udało się zainstalować. Teraz śmiga jak wściekły, ale dzięki za porady. Temat do zamknięcia. Pozdro!