Asus X541UV-XO029T - problem z rozszyfrowaniem specyfikacji

Z pewnością tubylcy już wiedzą co szukam i gdzie szukam. Przepraszam za kolejny tego typu temat lecz nie ma sensu dręczyć ASUSA w tematach z HP stąd nowy, podobny wątek.
Dlaczego podobny?
A no dlatego że zwariować idzie!
Tak jak HP nie przyznaje się do HP 250 G3 podmodel WEA340#20
tak ASUS nie przyznaje się do XO029T dlatego nie mam już sił.

Znalazłem o taką alternatywę dla wcześniej znalezionych HP:

Asus X541UV z oznaczeniem XO029T
Wszystko niby jest cacy!
Niby bo bardzo ciężko mi znaleźć dokładną specyfikację tego laptopa!
ASUS w swoich SPEC nie przyznaje się do procesora 6198DU i dzięki temu ciężko jest odnaleźć ten model w specyfikacjach.
Na stronach ASUSA zero mowy o tym CPU!
Kolejna sprawa to sterowniki i kolejne dziwne oznaczenie podmodelu!
Zwariować idzie!
https://www.asus.com/support/Download/3/891/0/4/45/
Tutaj mamy do wyboru X541UV i X541UVK
Wybieram UV i są oczywiście sterowniki tylko pod W10.

Pierwsze pytanie: czy sterowniki z W10 będą pasowały do W7?

Wracając do specyfikacji to interesuje mnie przede wszystkim info na temat portów pamięci i ilości RAM który można w nim zamontować. Z tego co wyczytałem to obsługuje on DDR4 do 16GB w jednej kostce bo niby ma tylko jeden slot.
Prawda to?

Ostatnia już rzecz to czy nie dziwne jest że są cztery wydania biosu praktycznie na odcinku 6 miesięcy?
Dobry to wybór ten ASUS?
Wiem że głupie są to pytania ale na ASUStek po frazie XO029T nic nie znajdziecie a tych X541UV jest mnogo i każdy z innym CPU (i5/i7) lecz zero mowy o tym który jest w Euro AGD.

ASUS pisze:
1 x SO-DIMM socket , up to 16 GB SDRAM(On selected models)
więc kufffa co oznacza w ich mniemaniu: on selected models
???
Które modele są SELECTED??
a w opcji “on unselected models” to ile RAM obsługuje??
8GB??

Jeszcze z tydzień szukania laptopa i wyjadę do zakładu w białym kaftaniku!

A mógłbyś napisać gdzie był kupiony ten komp? Podejrzewam, że został do Polski sprowadzony “nieoficjalnie”. Producenci sprzętu elektronicznego niekiedy produkują specjalne dedykowane wersje na niektóre rynki. Ja miałem podobne problemy ze smartfonem LG G3 model F400 z powiększoną pamięcią. Ten telefon nie ma żadnego wsparcia w Europie bo jest produkowany wyłącznie na rynek azjatycki. Od tego czasu kupuję wyłącznie sprzęt posiadający wsparcie w Polsce.

Wszystko o czym wszędzie na forum mówię pochodzi (lub pochodziło kiedyś) z Euro AGD u nas z Polski.

Procesor: http://ark.intel.com/pl/products/93432/Intel-Core-i5-6198DU-Processor-3M-Cache-up-to-2_80-GHz
Grafika: GeForce 920MX + Intel HD510
RAM: 4 GB + możliwość rozbudowy do 12 GB (4 GB wlutowane i 1 gniazdo obsługujące max 8 GB)

Nie. W7 na nowych laptopach ma spore problemy z działaniem przez brak sterowników.

Asus = Lenovo2
Dałem na luz z tym modelem i innymi też. Nie ma sensu. Prawie 90% laptopów tylko pod W10. Prawie 95% nowych Asusów z prockami i chipsetami które obsługują do 32GB DDR4 a tu patrz - ograniczenia w Biosie do 8 lub 12. Niech spadają. Szukam dalej czegoś co samego siebie nie ogranicza. Asusy odpadają. Wszystkie do 3000zł to szmelc. Nie ma co się oszukiwać.