Asus X550VB - problem z aktualizacjami

Witam,

kilka dni temu kupiłem laptop asus X550VB, odrazu postanowiłem zaktualizować go do Windows 8.1. 

udałem się zatem do sklepu jednak tam zobaczyłem informację, że najpierw należy zainstalować wszystkie poprzednie aktualizacje z windows update, niezrażony ich liczbą (98) rozpocząłem instalację i po godzinie ściągania i wstępnej instalacji zrestartowałem komputer aby dokończyć aktualizację. Po 2 godzinach instalacji i restartów, gdy proces doszedł do 100%, pojawił się komunikat:

“Niepowodzenie instalacji aktualizacji Windowsa. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komuptera”

Po 3 godzinach system wrócił do pulpitu i gdy znowu próbowałem aktualizować zaczęły się pojawiać problemy z windows update. Odświerzyłem zatem komputer z partycji recovery i spróbowałem ponownie. Oczywiście wynik ten sam.

Obecnie komputer znowu jest odświerzony, a mi zależy na aktualizacji do 8.1 bo jestem przyzwyczajony z desktopa.

Proszę o sugestie w sprawie rozwiązania tego problemu. 

Pozdrawiam MateLord

Nie instaluj wszystkich aktualizacji na raz, instaluj po kilka, pozostałe odznacz, zainstaluj te co zaznaczone, następnie wyszukaj aktualizacje i znów zaznacz tylko kilka.

Problem w tym że to jest kilkanaście godzin roboty bo gdy próbowałem instalować nawet te najmniejsze to strasznie długo to trwało.


Problem rozwiązany, wystarczyło zainstalować jeden update który jest niezbędny do aktualizacji do 8.1 i poszło, niestety nie pamiętam nazwy tej poprawki.