ASUS X556UQ zaczął się przycinać

Witajcie, z dnia na dzień wystąpił u mnie problem zacinania się laptopa, początkowo myślałem że tylko przy grach ale już wiem że zacina się ogólnie.
Specyfikacja dokladniejsza:
OS: Windows 10 64bit
CPU: Intel Core i5-7200U CPU @ 2.50GHz
GPU: Nvidia 940MX
RAM: 4 GB
Dysk jeden HDD 1 TB i jeden SSD 256GB

Problem zaczął się nagle, zacina się nawet kursor myszki zaraz po stracie systemu, programy często gęsto wyświetlają “brak odpowiedzi”. Skasowałem już raz Malwarebytes i wszystko co zainfekowane poszło na kwarantanne lecz nie przyniosło to rezultatu. Tak samo odkurzanie CCleanerem.

Niedługo będę przy sprzęcie, co mogę zrobić aby lepiej naświetlić sprawę?

Masz mało pamięci RAM

Na którym dysku masz zainstalowany system?

@krzysztoft1 już nie mówię o grach, cały system się tnie. Przez dwa lata było dobrze i nagle z dnia na dzień zabrakło RAMu?

@FullOneKill system jest na SSD

Wejdź w menadżer zadań, wydajność i zobacz co ci obciąża komputer. CPU, DYSK, RAM itp.

Tak RAM…Mi teraz tak przylko przy necie:

Obstawiam ostatnie aktualizacje z WU. Połowa pracowników dzwoniła do mnie, że im kompy mulą i nawet radio internetowe grało o połowę wolniej, jakby deck kasetę wciągał. Okazało się, że to jedna i ta sama aktualizacja była pobierana albo już instalowana. 4 GB pamięci RAM pewnie też tutaj nie pomaga.

W firmach aktualizacje powinny być opóźnione i instalowane na żądanie administratora po zapoznaniu się z biuletynami M$ i ewentualnymi skutkami ubocznymi. No, w firmach które mają administratora, który robi coś poza graniem i piciem piwa. :grinning:

W pełni się zgadzam, nie chciałbym publikować tutaj szczegółów dlatego wyślę ci wiadomość na PM. W tym przypadku zauważyłem, że to nadmierne obciążenie powoduje sam proces pobierania i instalacji aktualizacji przez WU, a nie system po już jej zainstalowaniu. Dlatego zasugerowałem sprawdzić czy w tle właśnie nie idą świeże aktualizacje.