Asus X56Ta - jak zainstalowac na nim XP // Viste x86?

Witam.

Jestem posiadaczem Asusa X56Ta, laptopa całkiem fajnego ale upierdliwego. Początkowo chciałem na nim zainstalowac XPeka, niestety okazało się że owy system nie radzi sobie z nowymi dyskami SATA (czy jakoś tak). Trochę się z tym bawiłem ale niestety poległem i zainstalowałem Viste którą dostałem od kuzynki (jakaś tam studencka wersja której sama nie używa). Niestety to była Vista 64 bitowa… Do tego lapka są dołączone 2 płytki z różnym softwarem, w tym coś co nazywa się Power4Gear eXtreme, i ma przyspieszac (mniej lub wiecej ale jednak!) lapka. Jednak jak na ironię nie działa pod Vistą 64 bit… Po prostu podczas włączania kompa od razu wyskakuje monit że program przestał działac. W związku z tym mam pytanie: Czy da się to jakoś obejśc? Jeśli nie to czym zmienic rozmiar partycji żeby zainstalowac Viste 32 bitową, bo Partition Manager nie działa na x64 (o ironio).

A najlepiej by było gdyby dałoby się zainstlowac na tym lapku jakoś XPeka. Tylko nie wiem jakie sterowniki dorzucic do instalki xpeka (a nie mam jak użyc dyskietki, lapek nie ma stacji) i nawet jeśli to obejdę to czy system będzie działac bo trochę o tym czytałem i podobno i tak były problemy z grafika, ponieważ ten lapek ma hybrydową grafikę (zintegrowana działa jak jestem na baterii i HD3650 jak na kablu) i ponoc XPek się dławi takim czymś. Z góry thx za pomoc.

Rzeczywiście, ten laptek chodzi tylko pod Vistę 32 i 64 bitową, tu masz całe oprogramowanie od biosa do wszystkiego

http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Dodane 11.07.2009 (So) 23:52

Wybierasz typ, serię i model oraz system i masz wszystko, co potrzeba. A tym Power4Gear się nie stresuj, to chodzi faktycznie tylko w 32 bitowym systemie, ale i tak w 64 bitach procesor działa dużo wydajniej niż przy tej aplikacji w 32 bitach (wiem bo mam Vistę 32 bit z tą aplikacją i Windows 7 64 bez niej, bo też nie pasi).